کد خبر: 855081 A

در دیدار ابراهیمی با نجیمی تاکید شد؛

در دیدار رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان یزد با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد بر همکاری دوجانبه تاکید شد.

به گزارش ایلنا در یزد به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر ، حسن ابراهیمی در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بر اساس اصل 29 قانون اساسی با هدف جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها، ‌تأمین امنیت اجتماعی و بالابردن سطح زندگی روستاییان و عشایر در مجلس ششم تصویب شد و این یکی از اقدمات بسیار ارزشمند است . 

وی به تاریخچه تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 84 اشاره کرد و گفت: این صندوق یکی از چهار صندوق عمومی کشور است که در راستای بهره مندی قشر زحمتکش کشاورز، روستایی و عشایر برای دریافت مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و فوتی تشکیل شده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر یزد با با بیان اینکه صندوق فرصت خوبی را برای حمایت از روستاییان و عشایر فراهم کرده است، افزود: آگاهی و اطلاع رسانی صحیح در زمینه فعالیت ها و خدمات این صندوق، زمینه افزایش افراد زیر پوشش را افزایش خواهد داد . 

ابراهیمی ادامه داد: امروز روستاییان در سراسر کشور تنها با پرداخت حداکثر 55 هزار تومان از سن 18 تا 50 سالگی می توانند به عضویت صندوق بیمه عشایری و روستایی درآمده و از تسهیلات این بیمه بهره مند شوند . وی اضافه کرد: افراد به هر اندازه که حق بیمه بیشتری پرداخت کنند به آن نسبت نیز مستمری بیشتری دریافت خواهند کرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر یزد افزود:خانواده های بدون بیمه به علت اینکه از هیچ نوع مستمری بازنشستگی برخوردار نیستند در برابر مسائل و مشکلات اقتصادی بسیار آسیب پذیر هستند. 

ابراهیمی با بیان اینکه صندوق بیمه روستاییان و عشایر ارزانترین نوع بیمه است، اظهار داشت: با وجود آنکه شرایط سنی تا سال 1396 برای بیمه شدگان و مشمولان وجود نداشت اما با تصویب مجلس و ابلاغ آن اکنون تنها افراد 18 تا 50 سال می‌توانند زیر پوشش این صندوق بیمه‌ای و حمایتی قرار گیرند بدین ترتیب کسانی که بیمه نیستند نسبت به بیمه خود اقدام و آینده خود را تضمین کنند.

وی کمبود نیروی انسانی از جمله مشکلات صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان استان بیان کرد و گفت: با این وجود در زمینه جذب و تمدید افراد بیمه شده تلاش‌های مضاعفی در استان صورت گرفته است.

وی با اشاره به نقش روحانیون در جامعه افزود: روحانیون افراد فاقد بیمه را جهت عضویت در این صندوق راهنمایی و هدایت کنند.

حجت الاسلام علیرضا نجیمی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد ضمن استقبال از صندوق بیمه روستایی و عشایری و نقش موثر این صندوق بر زندگی قشر ضعیف جامعه، گفت: این سازمان آماده هرگونه همکاری در جهت پوشش افراد فاقد بیمه است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد در پایان با طرح چند پیشنهاد بر همکاری گسترده تر با این صندوق تاکید کرد.

صندوق کشاورزان یزد تبلیغات اسلامی یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر