کد خبر: 854786 A

مردم قم بلافاصله پس از انتشار خبر شهادت سردار سلیمانی، به خیابان آمدند تا در تظاهراتی خودجوش، ضمن عزاداری برای شهادت این سردار رشید اسلام، خشم و انزجار خود را از آمریکا به عنوان استکبار جهانی نشان دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، در پی انتشار خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی، غم و اندوه سراسر شهر قم را فرا گرفت و در همان ساعات اولیه پخش این خبر، مردم قم در میدان آستانه حرم حضرت معصومه(س) تجمع کردند و اولین راهپیمایی خودجوش خود را از جلوی درب مدرسه فیضیه قم در نزدیکی حرم حضرت معصومه(س) به سمت مصلی قدس محل برگزاری نماز جمعه برگزار کردند.

در این راهپیمایی نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان شورای اسلامی شهر هم حضور پیدا کرده بودند و به همراه اقشار مختلف مردم، به عزاداری و راهپیمایی پرداختند.

بعد از نماز جمعه قم هم، شاهد تظاهرات ده‌ها هزار نفری مردم قم از میدان مصلی به سمت حرم حضرت معصومه(س) بودیم که با چشمانی اشک بار و با در دست گرفتن تصاویری از سردار قاسم سلیمانی و دست نوشته های شعار مرگ بر آمریکا، خشم و انزجار خود را از اقدام تروریستی آمریکا اعلام کردند.

طبق اعلام آستانه مقدسه حضرت معصومه(س)، مراسم بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی، امشب و بعد از نماز مغرب و عشاء، در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار می شود.

در پی شهادت این بزرگ مرد امت اسلام، میادین و خیابان های اصلی شهر قم سیاه پوش شده است.

قم .2

استان قم راهپیمایی قم شهادت قاسم سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر