کد خبر: 854378 A

امروز برگزار شد؛

نشست بررسی پروژه راه آهن رشت - کاسپین - انزلی، امروز با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر راه و شهرسازی و استاندار گیلان در محل پروژه برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، در ادامه سفر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان گیلان،  محمدباقر نوبخت با همراهی ارسلان زارع استاندار گیلان و محمد اسلامی وزیر راه و  شهرسازی از روند اجرای پروژه احداث راه آهن رشت – کاسپین – انزلی بازدید کردند و از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفتند.

راه آهن رشت – کاسپین- انزلی – آستارا ، پروژه ای راهبردی و در مسیر کریدور شمال – جنوب در دست اجراست که اتمام و بهره برداری آن می تواند در حوزه صادرات و گردشگری تحولات خوبی را برای ایران و گیلان رقم بزند.

راه آهن رشت - انزلی به طول ۴۰ کیلومتر در ادامه مسیر راه آهن قزوین - رشت، مرکز استان گیلان را به بنادر کاسپین و انزلی متصل می کند که از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و نیز اروپایی، ترانزیت کالا و بار دارای اهمیت ویژه ای است.

زیرسازی قطعه های شش و هفت در حال انجام است و براساس توافق به عمل آمده؛ بخشی از هزینه ساخت و ارزیابی خط از ایستگاه پیربازار رشت تا بندر کاسپین را نیز سازمان منطقه آزاد انزلی تأمین می‌کند.

راه آهن سازمان برنامه و بودجه معاون وزیر راه و شهرسازی کریدور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر