کد خبر: 854343 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرعامل صندوق توسعه و صادرات نفتی گفت: باید دست های پنهان و همچنین مبارزه با قاچاق کالا که مانع رشد اقتصادی در منطقه مرزی دوغارون است، شناسایی شود.

محمد حسینی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در مشهد افزود: همان طور که می دانید منطقه اقتصادی دوغارون چند وقت پیش با هدف توسعه اقتصادی تاسیس شد.

وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح توسعه صادرات و پردازش کالا ها بود و ما به عنوان بخش خصوصی در سال ۹۲ مشارکتی را با شرکت پایبار داشتیم که به علل مختلف به شکست انجامید.

حسینی بیان کرد: اگر این پروژه با شکست مواجه نمی شد می توانست باعث اشتغال زایی شود و نقش کلیدی را در توسعه اقتصادی به ویژه در سوخت و ترانزیت داشته باشد.

وی تصریح کرد: زیر ساخت های غیر قانونی، مرزبانی ، مشکلات گمرکی باعث شده است تا به موفقیت خوبی در این پروژه اقتصادی نرسیم.

مدیر عامل شرکت فرآورده های نفتی با بیان مشکلات گمرکی در این منطقه افزود: موفق نشدیم پالایشگاهی را به منظور میکس کردن محصولاتی که به صورت ترانزیتی در برنامه ما بود را تولید کنیم و همچنین اجازه نمی‌داد کالا را همانند سایر مناطق اقتصادی دنیا است محصولاتمان را پردازش کنیم و به جهان صادر کنیم.

وی با اشاره به همایش برگزار شده در شهر مشهد با عنوان منطقه اقتصادی دوغارون اظهار داشت: متاسفانه انتظار داشتیم تا در این همایش در خصوص شکست پروژه های قبلی در این منطقه صحبت شود اما اکنون با دست خالی برمی گردیم و امیدواریم با صحبت های مسئولان استانی ، مشکلات رشد و توسعه منطقه دوغارون و همچنین دست های پنهان شناسایی شود.

بخش خصوصی رشد اقتصادی مبارزه با قاچاق کالا مشکلات گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر