کد خبر: 854031 A

مدیرعامل سازمان انتقال خون:

مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: علیرغم اینکه استان البرز تاکنون در راستای اهداء خون مستمر، ضعیف بود اما رتبه سوم شاخص رشد اهداء خون را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیمان عشقی امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل انتقال خون البرز، گفت: استان البرز در میزان وابستگی اعتبارات ستادی و بی بهره بودن از اعتبارات استان، رده نخست را به خود اختصاص داده است.

وی با تاکید بر اهمیت خون به عنوان فرآورده درمانی و همچنین استراتژیک بودن سازمان انتقال خون، ادامه داد: وضعیت سازمان انتقال خون ایران در منطقه از موقعیت خوبی برخوردار است و با وجود نداشتن بستر لازم نسبت اما به صورت کاملا متمرکز در اهداء خون، فعالیت دارد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون با تاکید بر اینکه انتقال خون به مردم وابسته است، تصریح کرد: در هر شرایط سختی که سازمان انتقال خون داشته باشد، یک فراخوان کافی است که اهداء خون مردمی، سازمان را از نظر کمی و کیفی بهره مند کند.

عشقی اضافه کرد: حضور مردم و اهداء  خون سلامت در ایران، بین کشورهای دیگر مثال زدنی است و این موضوع منجربه تقاضای تولید داروهای کمپانی های مطرح از خون ایرانی شده است.

این مدیر به وجود شبکه خون رسانی در سازمان انتقال خون کشور اشاره کرد و گفت: نگاه سازمان، نگاه ملی است و برای استفاده از ظرفیت خون از استان به استان دیگر به محض نیاز، خون ارسال می‌شود.

مدیرعامل سازمان انتقال خون افزود: تهران با ۱۶ درصد جمعیت کشور، ۲۵ درصد خون کشور را مصرف می کند.

عشقی با عنوان اینکه البرز در همجواری تهران، بخشی از نیاز خون خود را از تهران می گیرد، ادامه داد: بسیاری از مصدومین تصادفات جاده ای البرز و یا بیماران این استان برای ادامه روند درمان و جراحی به مراکز درمانی تهران مراجعه و بخشی از ذخیره خونی پایتخت را می گیرند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: علیرغم اینکه استان البرز تاکنون در راستای اهداء خونِ مستمر، ضعیف بود اما رتبه سوم شاخص رشد اهداء خون را به خود اختصاص داده است.

وی به جمعیت قابل ملاحظه و تاثیر گذاری بانوان برای اهداء خون اشاره کرد و بیان داشت: آمار اهداء خون بانوان البرزی با رشد بالایی همراه است و می توان از طریق بانوان فرهنگ اهداء خون را در جامعه گسترش داد.

عشقی با اشاره به فعالیت موسسات تولید داروی وابسته به پلاسما در چند استان کشور، گفت: بخشی از این تولیدات نیاز کشور را به فراورده های استراتژیک تامین می کند که در این میان، تولید داروهای مورد نیاز بیماران خاص و تهیه پلاکت خونی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در ادامه این مراسم از خدمات مهدیزاده، مدیرکل انتقال خون سابق در البرز تقدیر شد و حسینی به عنوان مدیرکل جدیر در استان معرفی شد.

سازمان انتقال خون کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر