کد خبر: 853988 A

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه باید برای وقت مردم ارزش قائل شد، گفت: همه مسئولان برای کاهش بروکراسی اداری در دستگاه‌های اجرایی اهتمام جدی داشته باشند.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا پورمحمدی در دومین جلسه شورای‌راهبری توسعه مدیریت استان، با قدردانی از تلاش مسئولان در زمینه تحول و سلامت اداری، گفت: مجموعه گزارش هایی که در این جلسه ارائه شد، مایه دلگرمی است؛ هرچند که نباید به این میزان، بسنده کرد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش کرد.

وی با تأکید بر اینکه سلامت اداری باید به یک گفتمان تبدیل شود، گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی، گزارش عملکرد خود در حوزه سلامت و تحول اداری و توسعه دولت الکترونیک را به استانداری اعلام کنند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه شاخص اعتماد عمومی به دستگاه‌های دولتی در استان پایین است، گفت: همه مدیران باید با اتخاذ سیاست‌های عملیاتی مناسب، برای افزایش رضایت‌مندی و بازگرداندن اعتماد عمومی تلاش کنند.

وی بر تلاش مسئولان برای کاهش بروکراسی زاید و وقت‌گیر اداری تأکید کرد و گفت: وقت مردم بسیار باارزش است و نباید با هیچ بهانه‌ای از جمله قانون‌تراشی و اقدامات غیرضروری، رسیدگی به خواسته‌های مردم به تاخیر بیفتد.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: در گذشته بررسی یک پرونده در کمیسیون ماده 5، ماه‌ها طول می‌کشید، ولی ما این فرآیندها را اصلاح کرده‌ایم و انتظار داریم تمام دستگاه های اجرایی نیز برای کاهش بروکراسی اداری تلاش کنند.

در این جلسه موضوعاتی نظیر توسعه دولت الکترونیک، آموزش حقوق شهروندی برای اقشار مختلف مردم، شفافیت و تحول اداری برای جلوگیری از رانت و فساد در دستگاه های دولتی و اطلاع‌رسانی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مورد بحث قرار گرفت.

آذربایجان شرقی حقوق دستگاه های اجرایی دستگاه های دولتی قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر