کد خبر: 853873 A

مدیرعامل شهرک های صنعتی استان:

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین از فعالیت ۳۱۱ واحد صنعتی در بخش تولید محصولات شیمیایی خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حمیدرضا خانپور گفت : ۳۱۱ واحد تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان به تولید انواع محصولات شیمیایی می پردازند که بخشی از آن مواد اولیه صنایع پایین دستی به شمار می رود و بخشی نیز همچون کالاهای آرایشی و بهداشتی به طور مستقیم مصرف می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان افزود: رتبه نخست زمینه فعالیت کارخانجات مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی قزوین (صنایع کوچک و متوسط) با ۳۴ درصد به محصولات شیمیایی اختصاص دارد.

به گفته خانپور، ۲۰ درصد کارخانجات مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی قزوین نیز به صنایع فلزی و ۱۶ درصد نیز به انواع مواد غذایی اختصاص دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۸۷ کارخانه تولید صنایع فلزی و ۱۴۸ کارخانه تولید مواد غذایی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین فعالیت دارند.

این مسئول اعلام کرد: ۷۴ واحد تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین نیز به تولید محصولات حوزه برق و الکترونیک می پردازند که معادل هشت درصد واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بیان کرد: ۵۷ واحد در این شهرک ها نیز به تولید محصولات سلولزی می پردازند که هشت درصد واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین را شامل می شود.

خانپور با بیان اینکه ۶۰ واحد تولیدی در شهرک های صنعتی قزوین در زمینه خدمات پروانه بهره برداری دارند که معادل ۶ درصد کل صنایع مستقر است،افزود: ۵۴ واحد نیز به تولید کانی های غیرفلزی و ۳۵ واحد نیز در زمینه نساجی فعالیت می‌کنند که به ترتیب معادل ۶ و ۴ درصد مجموع صنایع بهره بردار در شهرک های صنعتی قزوین هستند.

در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین ۹۲۶ واحد تولیدی دارای پروانه بهره برداری هستند.

 

استان قزوین برق مواد غذایی واحد صنعتی رتبه نخست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر