کد خبر: 853610 A

تعدادی از نانوایان استان قزوین در مقابل استانداری تجمع کرده و خواستار افزایش قیمت نان شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی خانعلی‌پور یکی از نانوایان گفت: قیمت همه محصولات و کالاها در سه سال گذشته افزایش یافته است، اما همچنان قیمت نان در قزوین ثابت مانده و معیشت نانوایان را با مشکل روبرو کرده است.

خانعلی پور اظهار کرد: با افزایش قیمت بنزین، قرار بود که نرخ حمل و نقل افزایش پیدا نکند، اما اکنون شاهدیم که با افزایش این نرخ  دستمزد کارگران نیز افزایش داشته است.

وی ادامه داد: کارگران نانوایی هم اکنون با حقوق سه سال قبل زندگی می‌کنند، درحالی که قیمت کالاهای ضروری در جامعه چندبرابر شده است.

مصیب بهرامی رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین نیز به مطالبات این صنف اشاره کرد و گفت: نانوایان از ما مطالبه می‌کنند که با افزایش هزینه‌های آب، برق و گاز و همچنین بالارفتن نرخ دستمرد کارگران در فعالیت خود دچار مشکل شده اند.

رئیس اتحادیه نانوایان استان درباره پیشنهاد افزایش قیمت ۲۵ تا ۴۰ درصدی نان در استان نیز بیان کرد: با توجه به ثابت ماندن قیمت نان از پنج سال پیش تاکنون، افزایش قیمت نان در دستور کار قرار داشته و نیازمند مصوبه مسئولان استانی است.

بهرامی افزود: هنگامی که بحث افزایش قیمت نان در زمان استاندار اسبق استان قزوین مطرح شد، مسئولان وقت بنا به برخی مصالح اظهار داشتند که امکان این افزایش قیمت در زمان حاضر وجود ندارد و آن را موکول به آینده کردند.

هوشنگ محمدی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین نیز با اشاره به اعمال سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین، گفت : اصلاح قیمت نان که قبلا در دستور کار قرار داشت، به علت اصلاح قیمت بنزین به تاخیر افتاد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین گراوند کم فروشی در وزن نان را غیرقانونی اعلام کرد و افزود:  عده‌ای سودجو و متخلف به بهانه‌های مختلف و توجیهات غیرقابل پذیرش تصور می کنند که می‌توانند به علت عدم افزایش قیمت نان وزن آن را کاهش دهند.

محمدی یادآورشد: در صورت مشاهده این مسئله از سوی عوامل نظارتی و بازرسی، اقدام قانونی به عمل خواهد آمد.

در قزوین ۶۵۰  واحد نانوایی فعال وجود دارد که از این تعداد ۴۷۰ واحد دولتی و ۱۸۰ واحد دیگر آزادپز هستند.

 

 

افزایش قیمت تعزیرات حقوق حمل و نقل وزن افزایش قیمت نان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر