کد خبر: 853592 A

رئیس هیات دوچرخه سواری استان خبر داد:

حسین زنجانیان و طاها قابلی دوچرخه سواران قزوینی به اردوی تیم ملی کوهستان برای کسب آمادگی جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۰ تایلند دعوت شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رئیس هیات دوچرخه سواری استان قزوین امروز سه‌شنبه -10 دی ماه- با اعلام این خبر افزود: اردوی انتخابی تیم ملی کوهستان آقایان و بانوان از ۱۴ تا ۱۹ دیماه در کمپ تیم‌های ملی مجموعه ورزشی آزادی برگزار می‌شود.

حسن آصفی افزود: برنامه ریزی‌های لازم برای برگزاری منظم مسابقات استانی و شهرستانی در تمامی رده‌ها و رشته‌ها انجام شده است تا قهرمانان و ورزشکاران مستعد این رشته برای اعزام به مسابقات و اردوهای ملی شناسایی شوند.

وی افزود: خوشبختانه برگزاری مستمر و منظم این رویدادهای ورزشی در استان نتیجه داد و امروز شاهد هستیم که ۲ تن از دوچرخه سواران استان به اردوی تیم ملی فراخوانده شدند.

این مسئول ورزشی افزود: هیات دوچرخه سواری استان قزوین توجه به بعد همگانی این ورزش را در کنار بعد قهرمانی دنبال کرده و رشد هردوی آنها را به موازات یکدیگر پیگیری می‌کند.

وی اضافه کرد: در این راستا تفاهم نامه‌های خوبی با سازمان میراث فرهنگی و هلال احمر کشور بسته شده است و سوارکارانی از استان به عنوان سفیران بشر دوستی، رکابزنان پیام صلح و دوستی را به تمامی نقاط کشور مخابره می‌کنند.

آصفی گفت: با برگزاری این رویدادهای بین المللی به میزبانی قزوین، ظرفیت‌های گردشگری استان به سطح جهان معرفی شده و امکان رشد و توسعه این رشته ورزشی در سطح قزوین فراهم می‌شود.

وی گفت: تلاش می‌کنیم که این رشته ورزشی در استان با توجه به ظرفیت‌های موجود، قهرمانان و پیشکسوتان از رخوت خارج شده و به دوران اوج خود بازگردد.

۱۴۰ دوچرخه سوار حرفه‌ای و بیش از سه هزار نفر در بخش همگانی این رشته در قزوین فعالیت می‌کنند.

 

اردوی تیم ملی تایلند دوچرخه سواری کوهستان مسابقات قهرمانی آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر