کد خبر: 853479 A

مدیرکل محیط زیست استان:

مدیرکل محیط زیست استان قزوین گفت: طرح‌های خدماتی که در سطح شهر اجرا می‌شوند علاوه بر رعایت مسائل زیست محیطی، نباید فضای سبز و درختان را تخریب کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حسن عباس‌نژاد در واکنش به اجرای یک طرح خدمات شهری در قزوین، اظهار کرد: هیچ نوع عملیات عمرانی در شهر نباید منجر به تخریب و نابودی پوشش گیاهی یا درختان شود و متولیان این موضوع باید نهایت دقت را به عمل آورند.

مدیرکل محیط زیست استان افزود: با توجه به کمبود فضای سبز و آلودگی هوا در شهرهای استان، رویکرد طرح‌های عمرانی داخل شهرها باید متناسب با حفظ و توسعه فضای سبز باشد و هرگونه اقدام عمرانی علیه پوشش گیاهی توجیه‌پذیر نخواهد بود.

عباس‌نژاد با بیان اینکه قطع هر درخت تاثیرات منفی در محیط زیست ایجاد می‌کند، تصریح کرد: در شرایط فعلی که حفظ درختان و پوشش گیاهی برای تهویه هوا و محیط زیست ضروری است، هرگونه طرح‌ عمرانی، خدمات شهری و ساختمانی باید با رعایت حفظ مسایل زیست محیطی باشد.

وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه نقض و توجه نکردن به مسایل زیست محیطی از سوی هر دستگاه اجرایی، موارد را برای رسیدگی به سامانه ۱۵۴۰ گزارش کنند.

چندی پیش در فضای مجازی (اینستاگرام) تصویری از عملیات اجرایی طرح خدمات شهری واقع در قزوین که به درآمدن ریشه‌های یک درخت در خیابان منجر شده بود، واکنش‌های فراوانی را در پی داشت.

 

آلودگی هوا استان قزوین زیست محیطی فضای سبز محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر