کد خبر: 852885 A

در نشست مومنی‌زاده با مدیرکل بنیاد مسکن مطرح شد؛

در نشست کاری که با حضور فرماندار شهرستان رشت و مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان برگزار شد، بر لزوم حمایت ویژه از روستاهای موفق در صنعت گردشگری همچون سقالکسار در فرایند بازبینی طرح هادی روستا با هدف بهبود شرایط سرمایه گذاری در آن تاکید شد.

به گزارش ایلنا از رشت، نشست بررسی تغییرات طرح هادی روستای نمونه گردشگری سقالکسار با حضور میرشمس مومنی زاده فرماندار شهرستان رشت و اکبرزاده مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان در دفتر کار فرماندار رشت برگزار شد.

طرفین در این نشست که با حضور دهیار و شورای این روستا صورت پذیرفت ضمن تاکید بر لزوم حمایت از روستاهای موفق در حوزه گردشگری همچون سقالکسار، پیرامون مباحث اصلاح و بازبینی طرح هادی این روستا با هدف بهبود شرایط سرمایه گذاری در منطقه و ارتقای زیرساخت‌های موجود جهت رونق اقتصاد و معیشت مردم منطقه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
 
گفتنی است روستای سقالکسار که در ۱۵ کیلومتری جنوب شهر رشت واقع است، طی چندین سال پی در پی به عنوان روستای پاک و نمونه گردشگری کشور برگزیده شده و علاوه بر موفقیت های زیست محیطی، در حوزه اقتصاد گردشگری و بوم گردی از نمونه های موفق در سطح کشور محسوب می شود.

همچنین اولین مرکز آموزش روستایی کشور با هدف توانمندسازی جوامع محلی با محوریت بانوان روستایی و مشاغل خانگی در این روستا راه اندازی شده است.
فرماندار مسکن روستا صنعت گردشگری نشست مشترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر