کد خبر: 852844 A

شهردار بندرعباس خبر داد:

شهردار بندرعباس از احداث سه مرکز آموزش، تولید و عرضه صنایع‌دستی در این شهر طی سال آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، عباس امینی‌زاده در حاشیه برگزاری هشتمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی که در محل دائمی نمایشگاه‌های استان هرمزگان آغاز به کار کرده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه شهر بندرعباس از عناصر فرهنگی و اجتماعی بسیار خوبی به عنوان یک امر اثربخش در حوزه توسعه شهری برخوردار است، با تلاش صورت گرفته، به عنوان شهر خلاق در زمینه صنایع‌دستی و آیین‌های سنتی انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه این موضوع می‌تواند زمینه‌ساز توسعه و آینده شهر باشد، افزود: بر همین اساس ما به دنبال این هستیم که ابتدا کارگاه‌های آموزشی تقویت شده و به تبع آن تولید صنایع‌دستی نیز در دستور کار قرار بگیرد.

شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه فروش و کمک به رونق‌ اقتصاد خورد در حوزه صنایع‌دستی مهمترین هدف شهرداری از عضویت در شبکه جهانی شهرهای خلاق است، ادامه داد: کمک به اشتغالزایی پایدار در کنار معرفی ظرفیت‌های بومی و حفظ داشته‌های ارزشمند شهری از دیگر اهداف ما است.

امینی‌زاده در ادامه سخنانش نیز گفت: در بخش معرفی و عرضه تولیدات صنایع دستی، هر هفته نمایشگاه صنایع‌دستی برگزار می‌شود و علاوه بر آن، ایجاد بازارچه‌های دائمی را مدنظر داریم.

وی در ادامه نیز تاکید کرد: در بوجه سال آینده اختصاص سه مرکز آموزش، تولید و فروش صنایع‌دستی مدنظر قرار دارد که بهره‌برداری از آنها کمک قابل توجهی به رونق این بخش می‌کند.

اضافه می‌شود، نمایشگاه سراسری صنایع دستی با 117 غرفه از هشت لغایت 13 دی‌ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بندرعباس برگزار می‌شود و از ساعت 16 تا 22 پذیرای علاقه‌مندان به هنر صنایع دستی خواهد بود.

اقتصاد شهرداری صنایع دستی فرهنگی و اجتماعی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر