کد خبر: 852751 A

هنرمند آذربایجانی درگفت وگو با ایلنا :

هنرمند موسیقی پاپ آذربایجان با اشاره به افزایش تعداد کنسرت های داخلی و خارجی خود گفت: اجرای موسیقی در کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه و روسیه را در برنامه های آتی خود دارم ونوروز ۹۹ در باکو به صحنه می رویم.

به  گزارش خبرنگار ایلنا،افشین آذری در گفت و گو با ایلنا در اشاره به سیاست وزارت امور خارجه برای حمایت از صادرات آثار هنری، گفت: هنرمندان موسیقیایی ایران به عنوان سفیران فرهنگی در جوامع بین المللی حضور می‌یابند.

وی با اشاره به دعوت از او برای حضور در چند برنامه تلویزیون ملی جمهوری آذربایجان، اظهار کرد: حضور من در تمامی برنامه ها با رعایت چهارچوب ها و اطلاع سازمان های مربوطه حضور می یابم.

وی تاکید کرد: موسیقی آذربایجان جزو سه موسیقی قدرتمند و برتر دنیا از لحاظ فنی است و موسیقی ایرانی نیز از لحاظ غنی بودن رتبه چهارم جهان قرار دارد.

آذری گفت: موسیقی آذربایجان بسیار قدرتمند است و هنرمندی که وارد این عرصه می شود باید از لحاظ موسیقیایی بسیار قوی باشد در غیر این صورت نمی تواند در این عرصه بدرخشد.

وی با اشاره به اینکه قوی‌ترین نوازندگان کشور از خطه آذربایجان هستند، اضافه کرد: آذربایجان دارای موسیقی بسیار قوی و قدرتمندی است و این موسیقی باید هرچه بیشتر به مردم شناسانده شود.

این هنرمند موسیقی با اشاره به اینکه در خانواده ای هنرمند متولد شده است، افزود: از سه سالگی توسط پدر و عمویم با موسیقی آشنا شدم و در ۱۰ سالگی نخستین آلبوم موسیقی من با ۱۰ آهنگ و به زبان ترکی وارد بازار شد.

وی اظهارکرد: به دلیل نبود هنرستان موسیقی در تبریز به تهران رفتم و در هنرستان موسیقی سوره ادامه تحصیل دادم که این امر موجب شد با موسیقی ایرانی بیشتر آشنا شوم.

آذری مبنی شایعات اخیر در مورد ممنوع التصویری‌اش گفت:از سال ۱۳۹۴ به صورت حرفه ای اجراهای صحنه ای خود را آغاز کردم و تمام سفرهای خارجی من برای حضور در برنامه های تلویزیونی و صحنه ای در خارج از کشور با اطلاع وزارت امور خارجه بوده است و  شایعات ممنوع التصویری  خود را  را تکذیب می‌کنم و برای شخص من رعایت شئونات اسلامی از خطوط قرمز است.

وی در باره اجراهای خیابانی توسط هنرمندان گفت: از این ایده بسیار حمایت می‌کنم و اگر مجوزهای لازم صادر شود آماده اجرای موسیقی خیابانی برای اقشار مختلف هستم.

 

 

ترکیه روسیه موسیقی موسیقی پاپ نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر