کد خبر: 852642 A

برای اولین باردر شیراز

نمایش موزیکال رامکا با عنوان گاو نارنجی در مرزعه از تاریخ ۵ دی ماه ۹۸ به مدت ۱۰ روز برای نخستین بار در شیراز به روی صحنه می رود ، این نمایش هر روز در ۳ سئانس در سالن مدرن همایش های بین المللی رازی اجرا می شود .

به گزارش ایلنا آرش عسکرزاده نویسنده و کارگردان این اثر هنری  در گفت و گو با خبرنگاران  در خصوص ایده ابتدایی شکل گیری رامکا گفت: با توجه به تولید آثار تصویری و نمایشی متعددی که در سطح بین المللی با هدف قهرمان سازی در نگاه کودکان و نوجوانان ، و شکل گیری شخصیت‌های خیالی، که بدون پشتوانه های فرهنگی مشخص هستند، بر آن شدیم تا با تکیه بر فرهنگ غنی ایران زمین، راوی داستانی باشیم که مقوله قهرمانی را به شیوه ای مدرن ، ایرانی و استاندارد، در ذهن و تفکر کودکان و نوجوانان این مرز و بوم ایجاد کند.

نویسنده و کارگردان  اثر هنری  رامکا ادامه داد : همواره در صحبت با دست اندرکاران حوزه کودکان، جای خالی تعریفی صحیح از مقوله قهرمان و قهرمان سازی در ادبیات داستانی امروز ما به زبان ساده به شدت احساس می شد، در این نشست و برخاست های متعدد با دوستان صاحب نظر، ایده ابتدایی رامکا که پیش از این نیز شکل گرفته بود، به عنوان سوژه ای مورد نظر قرار گرفت تا نشان دهد قهرمانان واقعی، در حقیقت دوستان مهریان ما هستند و با مهربانی و دوستی می توان قهرمان واقعی دنیای امروز بود.

عسکر زاده خاطر نشان کرد: از نکات مهم این پروژه و اهدافی که از نخستین روزهای شروع آن مطرح بود، جلب همکاری صاحبان صنایع و کسب و کارهای بزرگ و خوش نام بومی به منظور نویسنده و کارگردان  اثر هنری  رامکا  اضافه کرد: من به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ هنرهای نمایشی استان فارس، همواره بر لزوم همکاری های موثر میان شرکت ها و صنایع خوش نام ایرانی در پروژه های هنری تاکید داشته ام و بر این باورم که هنر والا و فاخر نمایش برای رسیدن به نقطه ارتباطی موثر با مخاطبان خود، نیازمند همکاری هایی از این دست است. 

سیاوش صفری نژاد، یکی از بازیگران اصلی این نمایش نیز در ادامه این گفتگو در خصوص رامکا و حضورش  در این نمایش گفت :  من سالهاست که در عرصه هنرهای نمایشی فعالیت می کنم و در مقام بازیگر و کارگردان، آثار زیادی را به روی صحنه برده ام و از آنجاییکه هنرهای نمایشی با مخاطبانش معنا می گیرد، همواره استقبال خوب هنردوستان در سراسر کشور و حتی در اجراهای برون مرزی، امیدبخش مسیر من بوده است .

وی اضافه کرد: حضور من در این پروژه و بر اساس حساسیت های همیشگی در انتخاب پروژه ها، به پشتوانه تیم خوب و مجرب نمایش رامکا  بوده است. از همان روزی که اولین جلسات را برگزار کردیم، ویژگی های منحصربفرد این نمایش و حساسیت کارگردانی  مرا تحت تاثیر قرار داد و همین موضوع باعث شد تا در کنار سایر اعضای تیم در این پروژه حاضر شوم.

صفری نژاد در ادامه از برخی ویژگی های  سایر اعضای تیم سخن گفت و اظهار داشت: در این نمایش علاوه بر حضور متفاوت در سه نقش، محمد عابدی، آیلین نعمت الهی، درنا نصرت آبادی، ملیحه رشیدی، جمشید حصاری، پویا قاسمی، امیر گلابی، زهرا زبردستان، نگار مقدسی، یاسمن کاتب و مینا قیم حضور دارند که در کنار سایر اعضای گروه ۳۰ نفره رامکا، این نمایش جذاب و پر هیجان را به روی صحنه خواهند برد. .

 

 

استان فارس خانواده دی ماه زمین کودکان و نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر