کد خبر: 852619 A

شهردار منطقه 6 شیراز از اجرای 37 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 470 میلیارد ریال در سطح این منطقه خبر داد .

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه شش، حمیدرضا اسماعیلی با اشاره به انجام پروژه‌های متعدد عمرانی در سطح منطقه گفت: عملیات بهسازی فاز اول پروژه ساماندهی و بازآفرینی کوچه باغ شهید رمضانی به طول ۳ کیلومتر(طول کل مسیر ۷ کیلومتر) انجام شده است که در این طرح محوطه سازی، همسطح سازی، احداث آب نما و روشنایی اجرا خواهد شد و در مجاورت این محور نیز از فضاهای موجود، به عنوان فضاهایی برای تأمین نیازهای اوقات فراغت شهروندان استفاده خواهد شد.

شهردار منطقه شش با اشاره به اینکه پیاده راه سلامت چمران جنوبی در حال بهسازی و محوطه سازی است افزود : این پیاده راه شامل مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری، وسایل ورزشی ، فضای سبز، نورپردازی و ... است .

اسماعیلی با اشاره به 3 پارک جدید الاحداث در سطح منطقه گفت:    پارک 4 هکتاری در اراضی جبل دراک، پارک بلوار شهید کسایی و پارک فرهنگ شهر از پروژه های عمرانی منطقه است که در حال انجام می باشد .

اسماعیلی با بیان این مطلب افزود: محدوده اراضی جبل داراک نوساز و فاقد پارک محله ای و فضایی مناسب برای تفریح و سرگرمی خانواده هاست، در همین راستا اقدام به ساخت پارک 4 هکتاری در این منطقه کردیم و با بهره برداری از این پارک شاهد تاثیرات مثبت در سطح ارتقا سلامت و شور نشاط شهروندان خواهیم بود. پروژه مذکور دارای امکاناتی نظیر مسیر پیاده‌روی، رمپ معلولان، سرویس بهداشتی، نمازخانه، زمین ورزشهای همگانی، زمین بازی کودکان، دستگاههای بدنسازی، پارکینگ و... است. کمک به حفظ و ارتقاء سلامت شهروندان از اولویت‌های اصلی شهرداری برای داشتن شهری پویا و شاداب است، زیرا شهروند شاداب، با نشاط و سالم، شهری خوب و زیبا می‌سازد.

اسماعیلی همچنین گفت: از مهمترین برنامه های این شهرداری بهسازی عبور ومرور عابرین پیاده است که در این راستا همسطح سازی، کف سازی، نورپردازی و روشنایی، مبلمان و همچنین فضای سبز پیاده رو بلوار دکتر شریعتی(معالی آباد)، با هدف همسان سازی ، زیبا سازی منظر شهری و تسهیل در عبور و مرور عابرین اجرا خواهد شد .

به گفته اسماعیلی توسعه انسان محوری در شهر، استفاده از خودرو را کاهش داده و در نتیجه میزان آلاینده های هوا و ترافیک شهری به کمترین حد خواهد رسید و سلامت شهروندان را در پی خواهد داشت .

اسماعیلی با بیان اینکه تکمیل دیوار گذاری رودخانه یکی دیگر از پروژه های شهرداری منطقه شش است، گفت: هدف از اجرای این طرح، ارتقا کیفیت سیما و منظر شهری، حفاظت و ایمنی دیوارهای رودخانه جهت جلوگیری از تخریب و هدایت سیلاب است و بر همین اساس دیوار حفاظتی به طول 700 متر و ارتفاع ۷ متر و همچنین اجرای حفاظ نرده ای جهت ایمن سازی تردد عابرین، به طول ۲۰۰ متر در دست اجرا است .

وی از کاشت 850 اصله درخت در سطح محدوده در راستای طرح درختکاری و افزایش سرانه فضای سبز، بهسازی  10 هزار متر مربع فضای سبز محدوده فرهنگ شهر، بلوار بهشت، کوچه 8 ایمان جنوبی، بوستان های نمازی، ملت و علوی، احیاء و درختکاری بلوار فرهنگ شهر، ایمان شمالی، میرزای شیرازی شرقی و غربی، کمربندی جوادیه، بلوار معالی آباد و شروع عملیات احداث فضای سبز پیاده راه سلامت در راستای ارتقا سلامت شهروندان و توسعه فضای سبز عمومی خبر داد .

شهردار منطقه شش افزود: در راستای درخواست های شهروندان و بر اساس نیاز سنجی انجام شده، در خیابانها و کوچه های محدوده اراضی جبل الدراک، زیر سازی، جدول گذاری و آسفالت در حال انجام است.

وی افزود: اعتبار این پروژه بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال است و ظرف یک ماه آینده آسفالت این معابر به بهره برداری خواهد رسید .

وی گفت: اجرای پروژه زیرسازی، جدول گذاری و آسفالت معابر منطقه در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان و رسیدگی به مشکلات محله ها و با هدف افزایش هرچه بیشتر رفاه شهروندان، تسهیل و ایمنی در تردد وسائط نقلیه، زیباسازی و مناسب سازی محیط شهری و همچنین ایجاد بستر مناسب به جهت تسهیل در خدمت رسانی ادارات برق، گاز و آب با سرعت و دقت در حال انجام است .

 

 

روابط عمومی شهرداری روشنایی شهروند مشکلات مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر