کد خبر: 852608 A

مدیر کل بهزیستی استان خبرداد:

مدیر کل بهزیستی استان قزوین از اجرای 2 طرح با محوریت طلاق و ازدواج برای جوانان قزوینی خبر داد.

علیرضا وارثی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین گفت: طرح پیش از ازدواج برای دختران و پسران مجرد در سطح دبیرستانها، دانشگاهها ، مراکز آموزشی و محیط‌های مختلف در طول سال اجرا می‌شود که خروجی بسیار مطلوبی داشته و تمامی گروه‌های هدف و ناظران‌شان رضایت بسیاری بالایی داشته اند.

وارثی اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های ارائه شده از سوی مراکز مشاوره با توجه به بالا رفتن دانش جوانان خیلی از آشنایی ها منجر به ازدواج نشده و بعضاً هم منجر به انتخاب درست و تشکیل خانواده موفق شده است.

وی  اعلام کرد: تعداد افراد آموزش گیرنده در طرح پیش از ازدواج در 9 ماهه امسال در سطح استان  5230 نفر هستند.

این مسئول در خصوص اهمیت طرح پیش از ازدواج افزود: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نهاد خانواده، ارتقای سلامت اجتماعی اعضای خانواده، ارتقای احساس رضایت از زندگی خانوادگی، ارتقای توانمندی افراد در انتخاب همسر مناسب، ارتقای مهارت هایی که در جهت تقویت و ثبات خانواده نقش دارند و آشنایی با مشکلات سال اول ازدواج برای کمک به انطباق بهتر همسران از جمله محاسن اجرای این طرح است.

به گفته مدیر کل بهزیستی استان، نتایج حاصل از این طرح پیشگیری از طلاق،  افزایش سطح آگاهی و انتخاب شریک مناسب برای زندگی، در دسترس بودن جامعه هدف در مدارس دبیرستان ، پیش دانشگاهی ، دانشگاه ها کاربردی بودن مطالب آموزشی جهت جوانان در آستانه ازدواج و  آگاه سازی و اطلاع رسانی مطابق فرهنگ هر شهرستان است.

وارثی در خصوص طرح پیشگیری از طلاق بیان کرد: این طرح در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و نیز ارتقای سلامت روان اجتماعی خانواده شکل گرفته است.

وی ادامه داد:  این آموزش پیشگیرانه، شامل بهبود و افزایش آگاهی، اطلاعات، و مهارت‌هایی است که با توجه به نقشِ محوری خانواده و با هدف افزایش رضایتمندی و افزایش پایداری خانواده‌ها شکل می‌گیرد.

این مسئول عنوان کرد: این طرح جهت زوجین 5 سال اول زندگی (روابط بین همسران)، روابط والد کودک در طول سال در محیط های آموزشی، ادارات، شرکتها، مدارس و غیره در سطح استان اجرا می شود که تاکنون رضایت بسیار مطلوبی از اجرای طرح حاصل شده است.

مدیر کل بهزیستی استان تعداد افرادآموزش گیرنده در طرح  پیشگیری از طلاق را در 9 ماهه امسال در سطح استان 2354  نفر   اعلام کرد.

به گفته وارثی، ارتقاء سطح زندگی خانواده ها در مناطق شهری و روستائی و حاشیه نشین،  کاهش اختلافات زناشوئی،  افزایش درک متقابل زوجین و شناخت بیشتر خواسته های یکدیگر از نتایج حاصل از طرح پیشگیری از طلاق است.

 وی گفت: معاونت پیشگیری به منظور ساماندهی و ارزیابی علمی آموزشگران استانی اقدام به برنامه ریزی در خصوص برگزاری نشست ارزیابی، بررسی توانمندیهای علمی و مهارتی آموزشگران اولویت دار استانی با بهره گیری از ارزیاب استانی و ارزیابی کشوری نموده است تا با توجه به اهمیت دو طرح مهم پیش از ازدواج و پیشگیری از طلاق پس از برگزاری نشست ارزیابی بانک جامع اطلاعاتی آموزشگران تدوین شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: اجرای این 2  طرح  در قالب کارگاه دو روزه ارزیابی بررسی توانمندیهای علمی و مهارتی مدرسان و متخصصان استانی به همت معاونت پیشگیری بهزیستی استان قزوین در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار می شود.

وارثی، تقویت بنیه علمی مدرسان بومی استان و گسترش آموزشهای پیشگیرانه برای جامعه هدف و عموم مردم را از دیگر اهداف این کارگاه بیان کرد.

ازدواج استان قزوین بهزیستی سلامت روان طلاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر