کد خبر: 852452 A

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد گفت: قصه گویان یزدی در بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی خوش درخشیده و رتبه هایی را در بخش های مختلف این جشنواره به دست آوردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدحسین پیغمبری در‌باره جشنواره قصه گویی اظهار داشت: با رای هیات داوران جشنواره در بخش پدربزرگ ها و مادربزرگ ها؛ حاج محمد کارگر شورکی با قصه "چلچراغ" رتبه سوم این رویداد فرهنگی را کسب کرد.

وی ادامه داد: همچنین زهرا دهستانی بافقی با قصه "حاکم نادان و دزد بدجنس" در بخش زنان و مردان موفق به کسب رتبه شد و هانیه اعتمادیان با قصه "دزدی که خر شد" نیز در بخش دختران و پسران بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی خوش درخشید.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد افزود: مبینا مسلم یزدی، دیگر قصه‌گوی این استان هم با قصه "باد و خورشید" برگزیده بخش قصه گویی 90 ثانیه ای در بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی شد.

پیغمبری عنوان کرد: بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی از ابتدای سال جاری آغاز شد و استان یزد نیز با برگزاری 14 جشن در سراسر استان گامی در راستای آشنایی عموم مردم برداشت.

وی اظهار داشت: بیش از 300 اثر در بخش پدربزرگ ها و مادربزرگ ها، زنان و مردان، دختران و پسران و قصه های 90 ثانیه ای به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از میان این آثار نیز 135 نفر به رقابت صحنه ای دعوت شدند.

به گفته او، این آثار در هفته ملی کودک برای ارزیابی به مدت 8 روز به رقابت پرداختند که این آثار از سوی شبکه استان یزد نیز پخش خواهد شد.

وی با بیان اینکه پس از ارزیابی نیز 17 قصه گو در بخش قصه گویی 90 ثانیه ای به بخش آرای مردمی راه پیدا کردند افزود: همچنین 8 مقاله از بین 175 مقاله ای که در سطح کشور به جشنواره رسیده بود به بخش نیمه نهایی رسید که یک مقاله از استان یزد بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد با بیان اینکه بالاترین آمار شرکت در بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی از استان یزد بوده است گفت: سمیه اصحاب صحف نیز تنها شرکت کننده از یزد در بخش بین الملل بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی بود.

وی بیان داشت: همچنین اقداماتی نیز برای حضور موثر و پرشور در بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی انجام شد از جمله برگزاری کارگاه هایی برای قصه گویان در قالب تورهای قصه گویی که به همت انجمن قصه گویی کانون در تمامی شهرستان ها برگزار شد.

پیغمبری با بیان اینکه اجرای قصه گویان یزدی در جشنواره مورد توجه بود ادامه داد: استان های دیگر هم ابراز خرسندی از حضور یزدی ها داشتند و با وجود اینکه نوعی رقابت وجود داشت به یزد به عنوان رقیب نگاه نمی کردند و قصه گویان یزدی را دوست خود می دانستند که نشان از نوع برخورد و منش یزدی ها دارد.

وی با اشاره به جایگاه استان یزد در زمینه قصه گویی بین کانون های کشور افزود: خوشبختانه طی چند سال گذشته گروه های آزاد قصه گویی نیز توانمند شده و در کنار کانون هستند و حضور افراد موجب تقویت و رشد خواهد شد که در نتیجه کیفیت قصه گویی نیز افزایش می یابد.

به گزارش ایلنا، بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی آذر ماه برگزار شد.

جشنواره بین المللی یزد کانون پرورش فکری قصه گویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر