کد خبر: 852447 A

فانی خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی لامرد گفت: سیل اواخر آذر امسال به 1400هکتار از مزارع، باغ ها و بخش‌های مختلف کشاورزی خسارت وارد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از لامرد، «محمدصادق فانی» مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لامرد با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: سیل اواخر آذرماه امسال به بخشی از مزارع کلزا، جو، سبزی، گوجه فرنگی، بادمجان و صیفی، باغ ها، زیرساخت‌های بخش کشاورزی اعم از جاده بین مزارع و طرح‌های تغذیه مصنوعی، تسطیح اراضی و بخش دام و طیور و زنبور عسل در هر چهار بخش شهرستان خسارت وارد کرد.

وی میزان خسارت به 1400 هکتار از مزارع، باغ ها و بخش‌های مختلف کشاورزی را ۱۵۱ میلیارد ریال برآورد کرد و افزود: رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با همراهی معاونت تولیدات گیاهی، مدیر صنایع کشاورزی و مسئول هماهنگی امور مجلس از مناطق خسارت دیده بخش کشاورزی در این شهرستان بازدید کرد و در جریان این خسارت ها قرار گرفت.

فانی در ادامه گفت: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در جریان سفر به شهرستان،  واحدهای مختلف را موظف کرد تا پیگیر پرداخت خسارت به کشاورزان شوند.

این مسئول تصریح کرد: پرداخت خسارت از طریق وزرات جهاد کشاورزی و تایید ستاد بحران کشور و تصویب هیات دولت انجام پذیر است که در این راستا گزارش خسارت از طریق فرمانداری به استانداری اعلام شد و استانداری هم به وزرات کشور اعلام می کنند ضمن اینکه همزمان هم از طریق سازمان جهاد کشاورزی به وزرات جهاد کشاورزی اعلام می‌شود و امیدواریم با همه پیگیری‌هایی که از سوی مسئولان شهرستان و استان در حال انجام است، بخشی از  خسارت‌های کشاورزان و دامداران جبران شود.

شایان ذکر است در پی سیل اخیر در جنوب استان فارس، به رغم پیگیری‌ها از سوی ستاد بحران شهرستان لامرد و استان، نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس نیز در نشستی با نجار رئیس ستاد مدیریت بحران کشور، خواستار پیگیری و جبران خسارت‌های کشاورزان این منطقه شد.

خبرنگار: مرتضی عبداله زاده

استان فارس لامرد سیل اخیر در جنوب فارس محمد صادق فانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر