کد خبر: 852341 A

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز مطرح کرد:

سرپرست دانشگاه گفت: با توجه به حجم بالای مراجعات از سایر استان های کشور به ویژه استان های همجوار، اعضای گروه رادیولوژی دانشگاه نیز حجم عظیمی از خدمات و روش های تشخیصی را به بیماران ارایه می دهند که خدمات آنان نقش مهمی در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری ها دارد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهرزاد لطفی در نشست هم اندیشی گروه رادیولوژی با سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز  افزود: با توجه به مراجعه بالای بیماران به شیراز، به عنوان قطب پزشکی کشور، خدمات فوق تخصصی در حوزه رادیولوژی شامل روش های مختلف عکسبرداری، سی تی اسکن، ام. آر. آی و ماموگرافی به همت رادیولوژیست ها انجام می شود که به دلیل گستردگی خدمات تخصصی و فوق تخصصی، نیاز به روش های جدیدتر تشخیصی احساس می شود.

وی ادامه داد: گروه رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با توجه به پیشرو بودن این دانشگاه در کشور، مسوولیت تعلیم حجم عظیمی از دستیاران رادیولوژی را بر عهده دارد که پس از تربیت و آموزش، در اقصی نقاط ایران اسلامی، به بیماران خدمت می کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با اشاره به وضعیت اقتصادی موجود در کشور و تحریم های به وجود آمده، بر نگهداشت و محافظت از دستگاه ها و تجهیزات پزشکی مانند سی تی اسکن، ام. آر. آی، رادیولوژی و سونوگرافی تاکید کرد و گفت: لازم است در خصوص محافظت از تجهیزات، به تکنسین ها و اساتید جوان آموزش داده شود.

فراهم کردن زیرساخت ها و ارتقای سطح ارایه خدمات فوق تخصصی به بیماران برای توسعه توریسم درمانی، از دیگر تاکیدات لطفی خطاب به گروه رادیولوژی بود.

 سرپرست دانشگاه از اعضای این گروه خواست تا با نگاه ویژه به شیراز به عنوان یک برند و قطب پزشکی، برای پیشبرد اهداف دانشگاه و ارتقای سطح ارایه خدمات تلاش کنند.

 

ارتقای سطح استان های کشور تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی درمان بیماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر