کد خبر: 852034 A

معاون فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان:

امسال ۶۰ هزار دانش آموز قزوینی در رشته‌های گروهی و انفرادی طرح پرسش مهر ریاست جمهوری با موضوع "چگونه مدرسه بانشاط داشته باشیم" شرکت کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حجت الاسلام علی انصاری گفت: آمار شرکت کنندگان در این طرح، نسبت به سال گذشته با ۵۳ هزار شرکت کننده ۱۵ درصد رشد داشته است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به پایان مهلت شرکت در این طرح تا ۱۲ دی ماه، افزود: سال تحصیلی گذشته قزوین با ۱۷ رتبه کشوری جزو استان‌های برتر کشور بود.

انصاری با بیان اینکه آثار شرکت‌کنندگان باید تا پایان بهمن ماه به سامانه‌کشوری همگام معرفی شود، گفت: ۱۰۴ دانش‌آموز برتر از استان در ۲۰ رشته به مرحله کشوری راه می‌یابند و فرهنگیان نیز در ۱۶ رشته بدون داوری در استان به طور مستقیم باید آثار خود را به تهران ارسال کنند.

وی از برگزاری طرح کتابخوانی دانایی و توانایی در مدارس استان خبر داد و گفت: این طرح در راستای دانش‌افزایی دانش آموزان برای هریک از دوره‌های تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم با محتوای مشخص برگزار می‌شود و مناطق از بین کتاب‌های متعدد پیشنهادی تعدادی را انتخاب کرده و مرحله به مرحله آن را ادامه می‌دهند.

این مسئول اظهار کرد:در حال حاضر پنج هزار و ۳۰۰ جلد کتاب از سوی مناطق برای همین دوره‌های متنوع در سطح آموزشگاه‌ها تقاضا شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: ۱۵ انتشارات در کل کشور با استان قزوین در زمینه اجرای این طرح همکاری دارند و گروه‌های تخصصی اداره آموزش و پرورش استان، کتاب‌ها را از نظر تناسب با ساحت‌های تربیتی بررسی کرده اند.

به گفته انصاری، در این فرآیند دانش‌آموزان کتاب‌هایی را که وزارت آموزش و پرورش معرفی می‌کند مطالعه کرده و با استفاده از آزمون نفرات برتر مدرسه انتخاب و به منطقه معرفی می‌شوند.

وی افزود: سال گذشته ۱۰ تن از دانش آموزان استان قزوین به ویژه از منطقه اسفرورین به مرحله کشوری راه یافتند و به عنوان کتابخوان برتر معرفی شدند.

طرح پرسش مهر سئوالاتی است که رئیس جمهور در شروع هر سال تحصیلی، برای دانش آموزان کشور مطرح می‌کند و پاسخ‌های برتر از سراسر کشور انتخاب و تجلیل می‌شوند.

اداره کل آموزش و پرورش استان دانش آموز دانش آموزان ریاست جمهوری مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر