کد خبر: 851886 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان خبر داد:

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: تاکنون 160 دانش آموز در سطح مدارس این استان برای رقابت در سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری نام نویسی کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، خیرالله رحمانی روز جمعه با اعلام این خبر گفت: از نظر تعداد ثبت نام در سامانه همگام مسابقات فرهنگی و هنری، استان قزوین بعد از فارس و آذربایجان شرقی در رتبه سوم کشور قرار دارد.

وی اضافه کرد: این مسابقات در بیش از ۷۱ رشته در شاخه‌های هنرهای آوایی، نمایشی، تجسمی،ادبی، پژوهشی، رسانه و فضای مجازی در چهار سطح مدرسه، منطقه، استان و کشوری برگزار می‌شود.

رحمانی ادامه داد: رقابت‌های مقطع ابتدایی تا همان سطح منطقه‌ای، متوسطه اول تا مرحله قطبی و پیش از کشوری و متوسطه دوم تا مرحله کشوری ادامه می یابد که مرحله کشوری تابستان سال آینده برگزار خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین به فعالیت اردوگاه ملی دانش آموزی شهید بابایی در یانس آباد آبیک و ظرفیت‌های آن برای برپایی برنامه های فرهنگی و ورزشی اشاره کرد و گفت: با نوسازی و بهسازی بسیاری از فضاهای این اردوگاه ، پاییز امسال ۲ هزار دانش آموز از استان های تهران، البرز و قزوین در آن پذیرش شدند که نیمی از آنها اسکان شبانه هم داشتند.

وی با بیان اینکه اردوگاه یانس آباد آمادگی اسکان شبانه ۱۲۰ دانش آموز را دارد گفت: آموزش و پرورش هم  اکنون در حال راه اندازی و آماده سازی سوئیت های ویژه برای میهمانان نوروزی و تابستانی در این اردوگاه است.

رحمانی افزود: اردوگاه یانس آباد با برخورداری از امکانات مختلفی چون سالن کنفرانس، زمین چمن ، سالن ورزشی و سوئیت اقامتی و سایر امکانات می‌تواند پذیرای جلسات، اردوهای خانوادگی و مدرسه‌ای باشد.

استان قزوین با ۶ شهرستان دارای ۱۴ منطقه آموزشی است که ۲۵۰ هزار دانش آموز در آن تحصیل می‌کنند. 

قزوین دارای ۲ اردوگاه دانش آموزی است که شهید بابایی در آبیک و شهید رجایی در تاکستان قرار دارد.

آذربایجان شرقی آموزش و پرورش استان دانش آموز رقابت فرهنگی و هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر