کد خبر: 851872 A

معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی:

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: بهترین زمان برای تربیت و آموزش مهارت‌های زندگی دوره آموزش ابتدایی است.

به گزارش ایلنا از تربت حیدریه، ابوالحسن حقیقی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی در همایش تجلیل از منتخبین طرح و برنامه های آموزش ابتدایی تربت حیدریه گفت: بسیاری از صاحب نظران و متخصصان دوره ابتدایی را دوره زندگی کردن, دوره متوسطه را دوره اندیشیدن و دانشگاه را زمان دانشمند شدن نام نهادند اما امروز متاسفانه جای اینها عوض شده و به دنبال این هستیم که در دوره ابتدایی دانشمند تربیت کنیم.

وی گفت: بهترین زمان برای تربیت و آموزش مهارت های زندگی دوره آموزش ابتدایی است و معلمان و اولیا دانش آموزان که مهم ترین نقش در تعلیم و تربیت را دارند برای فراهم کردن این شرایط تمام تلاش خود را باید بکنند.

حقیقی تصریح کرد: تمام طرح و برنامه‌های آموزش ابتدایی برای آموزش مهارت های زندگی و چگونه زیستن و ایجاد روحیه پرسشگری در کودک است و این طرح ها حال آموزش و پرورش و به تبع آن حال جامعه را خوب می کند.

در ادامه فرماندار ویژه تربت حیدریه نیز گفت:در صدر تمامی عواملی که در رشد و توسعه یک کشور اثر می گذارد آموزش و پرورش است و در آموزش و پرورش آموزش مقطع ابتدایی از همه مهم تر و حساس تر است لذا توجه به این حوزه و برنامه ریزی برای آن از اولویت های اصلی ما باید باشد.

 علی رستمی افزود :نقش و جایگاه آموزش و خصوصا آموزش بنیادین در توسعه همه جانبه و پایدار کشور بی‌بدیل و کم نظیر است.

وی گفت: در شرایطی که شادی در جامعه کمرنگ شده و از مسائلی که باعث ایجاد شور و نشاط می شود غفلت کرده ایم، جشنواره ها و دورهمی های شادی آفرینی که آموزش و پرورش برگزار می کند باعث تولید و تزریق امید و نشاط در جامعه باشند.

در ادامه محمدرضا قرائی تربتی معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه گفت: آموزش و پرورش معدن طلا و جواهر است و پر است از دانش آموزان با استعداد و خلاقی که باید کشف شوند و همکاران فرهنگی توانمند و پرتلاشی که برای شکوفایی استعدادها و تعلیم و تربیت دانش آموزان تلاش می‌کنند.

وی گفت :نگاه ما به حوزه آموزش ابتدایی و پیش دبستانی نگاه ویژه ای است و برای ایجاد مدرسه زندگی, ترویج مهارت آموزی, امید آفرینی, مشارکت پذیری و  محیطی با نشاط همراه با برنامه های هدفمند تلاش می شود.

قرایی تصریح کرد:اولیا دانش آموزان با مشارکت فعال و اثربخش خود و با همکاری اولیا مدرسه در هرچه بهتر ساختن محیط مدرسه و ایجاد این فضای امن آموزشی تلاش قابل تقدیری می‌کنند.

دانش آموزان معدن مهارت های زندگی آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر