کد خبر: 851694 A

رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد:

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: با مدیرانی که نظارت را جدی نمی گیرند برخورد جدی می‌شود.

به گزارش ایلنا، هادی هاشمیان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و شورای اداری شهرستان مراوه تپه با بیان اینکه یکی از تکالیف ما به عنوان مسئول، نظارت است، گفت: اگر مدیران ما نظارت داشته باشند نوبت به دستگاه قضایی و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی نمی‌رسد.

هاشمیان ادامه داد: قبلا فقط کسی که عمل مجرمانه انجام می‌داد برخورد می‌کردیم، اما با دستور رئیس قوه قضاییه با کسانی که با کوتاهی در انجام وظیفه و عدم نظات سبب وقوع جرم می‌شوند هم پرونده قضایی تشکیل می‌شود.
 
وی افزود: پرونده تعدادی از کارکنان دستگاه‌های اجرایی در محاکم استان در حال رسیدگی است که مهم‌ترین علت وقوع این جرایم، نادیده گرفتن سه اصل پیش بینی، پیشگیری و نظارت از سوی مدیران این دستگاه‌هاست.
 
هاشمیان گفت: دادستان مرکز استان برای مدیران این کارکنان که در نظارت خوب عمل نکردند پرونده تشکیل داد و تعدادی از آنان هفته‌های اخیر احضار شده‌اند.
 
این مقام ارشد قضایی استان گفت: این که به هر دستگاهی مراجعه و بررسی کنیم چند نفری باید بازداشت شوند، نشان از کمرنگی نظارت و پیشگیری در دستگاه هاست.
 
هادی هاشمیان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حمایت از سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: امنیت که مهم‌ترین مولفه سرمایه گذاریست در استان وجود دارد و مسئولان باید تلاش کنند مسیر تولید و سرمایه‌گذاری در استان را هموار کنند.
 
هاشمیان گفت: در دستگاه قضایی استان هم تلاش خود را حمایت قضایی از سرمایه گذاران به کار گرفته ایم و در بازدید‌های میدانی مشکلات واحد‌های تولیدی را بررسی و برای رفع آن تلاش می‌کنیم که خوشبختانه از پارسال ۲۷ واحد تولیدی، دوباره رونق گرفتند و ۶۰۰ کارگر مشغول به کار شدند.
 
رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه این جلسه به انتخابات پیش رو هم اشاره کرد و گفت: همه باید برای برگزاری انتخابات پرشور و سالم در استان تلاش کنیم.
 
هادی هاشمیان افزود: اگر کاندیدا‌ها دو اصل معرفی صادقانه خود به مردم و خودداری از تخریب سایر کاندیدا‌ها را رعایت کنند انتخابات سالم و پرشوری خواهیم داشت.
 
هاشمیان، با بیان این که تخریب جرم است و دستگاه قضایی هم برخورد می‌کند گفت: با کسانی که برای رسیدن به کرسی مجلس، دستاورد‌های چهل ساله انقلاب را تخریب می‌کنند، بدون اغماض برخورد می‌کنیم.

استان گلستان انقلاب مشکلات دادگستری رئیس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر