کد خبر: 851640 A

مشاور ایمیدرو مطرح کرد:

مشاور ارشد معاون وزیر صمت گفت: با توجه به پیش‌بینی استقرار صنایع پتروشیمی در طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی لامرد همکاری بین بخشی و پیگیری استانداری فارس منجر به تحقق این امر می‌شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از لامرد،«سیدعلی اصغر علامه» مشاور رئیس هیات عامل در مناطق ویژه ایمیدرو (کاشان، لامرد، پارسیان و خلیج فارس) در جریان بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس از کارخانه آلومینیوم جنوب باحضور در جمع خبرنگاران گفت: این مجتمع در آستانه افتتاح رسمی قرار دارد که وارد مدار تولید شدن سلول‌های احیای آن و تولید آلومینیوم مذاب به عنوان بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری در بخش پایین دست است و استان میزبان با اتخاذ تدابیر لازم می‌تواند شرایطی فراهم کند تا با کمترین هزینه و با سودآوری بالا، محصولات باکیفیت در جوار آلومینیوم جنوب ساخته و به کشورهای خارجی صادر شود.

وی حمایت‌های ایمیدرو و دکتر غریب پور و دکتر فدایی دولت مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد، مجموعه متخصصان و مهندسان آلومینیوم در تولید اولین مذاب و راه اندازی کارخانه در این منطقه راهبردی را ارج نهاد و اضافه کرد: با یک تعامل و برنامه‌ریزی مناسب در میان بخش‌های مختلف می‌توان شاهد توسعه هرچه بیشتر منطقه باشیم و در این مسیر از ظرفیت نخبگان این منطقه در رفع موانع استفاده  خواهیم کرد. 

مشاور رئیس هیات عامل در مناطق ویژه ایمیدرو افزود: ایمیدرو نقش گسترده ای در توسعه لامرد و مناطق پیرامونی دارد و از طرح های توسعه ای منطقه حمایت خواهیم کرد تا با تکیه بر توانمندی های داخلی، شاهد حضور سرمایه گذاران و افزایش توان صادراتی و تولیدی کشور باشیم.

وی ادامه داد: معاونت هماهنگی استانداری فارس تدابیری اتخاذ نماید تا باتوجه به آماده بودن زیرساختها و امکانات زیربنایی در این منطقه، بخشی از صنایع پتروشیمی ها در این منطقه استقرار یابند.

علامه در پایان تاکید کرد: طرح های ملی منطقه لامرد و مهر باید به صورت ویژه و مستمر پیگیری شود چرا که با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیتهای این مناطق،  اشتغال عظیمی در استان فارس ایجاد می شود  و نقش برجسته ای در کاهش میزان بیکاری  در این استان  خواهد داشت.

خبرنگار: مرتضی عبداله زاده

استان فارس علی اصغر علامه-مشاور ارشد ایمیدرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر