کد خبر: 851604 A

استکی مطرح کرد:

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اصفهان گفت: بیمه اجتماعی تدبیری برای آینده نگری و معاش است که این مقوله ما را به طور جدی به فکر بیمه اجتماعی می اندازد.

به‌گزارش ایلنا، عماد استکی‌مدیر صندوق استان اصفهان در ابتدای صحبت‌های خود با اشاره به بیمه روستائیان و عشایر افزود: از فرماندار فریدونشهر به خاطر توجه به بیمه روستائیان و عشایر تشکر ویژه می‌کنم و امیدواریم کشاورزان سفیر ما در جهت ترویج بیمه اجتماعی باشند.

وی همچنین تصریح کرد: فریدونشهر در زمینه بیمه اجتماعی موقعیت خوبی دارد و باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

استکی بیان داشت: تدبیر برای آینده و معاش سبب می شود که به بیمه جدی فکر کنیم همچنین نیازهای مادی، ما را به فکر حضور جدی تر در خصوص حضور در این کارزار بیمه ای می کند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اصفهان متذکر شد: نگرانی از کار افتادگی، از دست دادن وسیله کار، از دست دادن شغل و بازنشستگی از جمله عواملی هستند که بیمه پوشش می دهد به طوریکه عواملی که سبب قطع یا کاهش دهنده معاش می شود ما را به سمت بیمه کردن سوق می دهد.

وی یادآور شد: مبلغ دریافتی به عنوان حق بیمه بسیار ناچیز تر از حق بیمه خوداشتغالی و سایر بیمه ها است در حالی که دو سوم این حق بیمه را دولت موظف به پرداختش است.

استکی باور دارد: شاید قبلا خرید ملک و طلا برای رفع نگرانی در آینده در دستور کار اصلی هر خانواده بود ولی امروزه درخواست و صدور بیمه در صدر توجه خانواده ها قرار گرفته است و به عنوان یک نیاز اصلی به آن نگاه می شود.

وی گفت: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در راس بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دارد و دو بانک و چند نهاد دیگر از جمله نظام سلامت این بیمه را حمایت می کنند.

استکی با اذعان بر بیمه اجتماعی به عنوان شاخه ای از نظام تامین اجتماعی، تشریح کرد: بیمه اجتماعی به عنوان شاخه ای از نظام تامین اجتماعی نوعی بیمه دولتی است که از افراد و خانواده ها در هنگام بروز اتفاقات گوناگون مانند بیماری ، حوادث پیری و فوت که منجر به قطع یا کاهش معیشت مردم می گردد، حمایت می کنند.

مدیر صندوق استان اصفهان با اشاره به اختیاری بودم بیمه اجتماعی گفت: بیمه اجتماعی بیمه اختیاری است و صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر  بیمه اجتماعی است به طوری که سازمان بیمه سلامت در بخش درمان خدمات درمانی بیمه شدگان این صندوق را به صورت رایگان قبول می کند. البته گفتنی است در شهرهای بالای 20 هزار نفر مبلغ ناچیزی برای تخصیص دفترچه دریافت می کنند.

وی تصریح کرد: بیمه اجتماعی در دوبخش کوتاه مدت و بلند مدت فعالیت می کند؛ در بخش کوتاه مدت زمان سیل ، زلزله  و از این قسم نظام و دولت مکلف و موظف به حمایت هستند و سازمان های مرتبط به صورت کوتاه مدت حمایت را انجام می دهند همچنین در بلند مدت کمیته امداد، بهزیستی و سازمان های مشابه از افراد کم بضاعت تا حد توانمندسازی فرد مذکور حمایت می کنند.

استکی درباره خصوصیت بیمه اجتماعی گفت: بیمه اجتماعی برای افزایش عزت نفس افراد عضو و توانمند سازی آنها فعالیت می کند تا بیمه شدگان دست کمک برای امرار معاش و درمان دراز نکنند.

وی خبر داد: قرار است صندوق بیمه فراگیر برای افرادی که امکان بیمه شدن در شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت را ندارند تاسیس شودتا بیمه شوند و نگرانی همه این شهروندان برای آینده شان رفع شود.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اصفهان در پایان صحبتهای خود خاطرنشان کرد: شرایط عضویت در این صندوق افراد بر اساس دو موضوع محل سکونت و شغل  است. قبلا امکان بیمه کردن کشاورزان، ساکنان شهر های بالای 20 هزار نفر و قالی بافان را نمی توانستیم بیمه کنیم، ولی الان شرایط فرق کرده و امکان بیمه همه افراد با معرفی بخشدار، دهیار و غیره امکان بیمه شدن آن ها فراهم است.

فریدونشهر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اصفهان عماد استکی مدیر صندوق استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر