کد خبر: 851325 A

استاندار البرز:

استاندار البرز با عنوان اینکه فرودگاه پیام پدافند غیر عامل فرودگاه‌های مهرآباد و امام (ره) است، گفت: در مجموعه اقتصادی پیام، واحدهای بسیاری هستند که در چارچوب اقتصاد مقاومتی و با هدف رونق تولید با استفاده از توان داخلی فعالیت دارند.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی امروز در مراسم افتتاح یک واحد تولیدی اطفاء حریق در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاهی پیام که با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور برگزار شد، اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی پیام می‌تواند موتور محرکه تولید و ارائه خدمات در کشور باشد.

وی با بیان اینکه فرودگاه پیام به نوعی پدافند غیر عامل برای فرودگاه های امام (ره) و مهرآباد محسوب می شود، ادامه داد: در این مجموعه تعدادی واحد دانش بنیان مستقر هستند و در یک سال اخیر بر تعداد آنها افزوده شده که محصولات خود را در داخل و خارج کشور عرضه می کنند.

شهبازی گفت: واحدی که امروز به طور رسمی آغاز به کار کرد در زمینه تولید تجهیزات اطفاء حریق فعالیت دارد که بیش از 10 میلیارد تومان سرمایه گذاری در آن صورت گرفته و با برآوردهای صورت گرفته می تواند سالانه بیش از 500 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور داشته باشد.

وی افزود: این واحد می‌تواند نیاز کشور را در حوزه اطفاء حریق برطرف کرده و موجبات خودکفایی را در این رابطه فراهم کند.

استاندار البرز اضافه کرد: در مجموعه اقتصادی پیام چنین واحدهایی بسیار هستند که در چارچوب اقتصادی مقاومتی و با هدف رونق تولید با استفاده از توان داخلی فعالیت دارند.

وی گفت: در استان البرز طبق سیاست های دولت تمام قد در کنار بخش خصوصی هستیم و در راستای رفع موانع و رونق تولید آنها همچنین تحقق اقتصاد مقاومتی را طبق منویات مقام معظم رهبری با اهتمام ویژه ای دنبال می کنیم.

وی عنوان کرد: این مجموعه در کنار ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی، می تواند بسترهای امنیت و آرامش مردم را نیز فراهم کند.

استاندار البرز فرودگاه پیام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر