کد خبر: 851317 A

رئیس اداره صمت دماوند:

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند گفت: ۶۰ هزار تن ذخیره سیب درختی در دماوند جهت تنظیم بازار شب عید برای ۷ استان کشور اختصاص یافت.

به گزارش ایلنا، آرش آقاجان احمدی اظهار داشت: اقدامات لازم جهت جلوگیری از تعطیلی صنایع و تولید به واسطه تحریم‌های ظالمانه مستکبرین جهانی انجام گرفته است که امیدواریم با تولید، بهره‌برداری مثمر و تجارت شاهد توسعه پایدار در شهرستان دماوند باشیم.

وی افزود: روش‌های سنتی و کار با کاغذ جوابگوی نیاز مردم نیست به همین منظور وزارت صمت سامانه‌های بسیاری من جمله بهین یاب، هماهنگ، ایرانیان اصناف، شکایات، کاداستر و…را راه‌اندازی کرده است و از پرتال سازمان صمت تهران امکان دسترسی همگی مقدور و به اداره شهرستان دماوند مستقیم ایجاد دسترسی می‌شود و متقاضیان از هر مکانی توانایی پیگیری امورات‌شان هستند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند گفت: طرح بررسی وضعیت واحدهای صنعتی موجب شد تا کارخانه‌های فعال کاملاً جدا از واحدهای برچیده شده گردند و امکانات سوء استفاده از مجوزهای راکد دیگر مقدور نیست.

آقاجان احمدی عنوان کرد: واحدهای راکد در صورت تمایل به تولید و داشتن شرایط، رفع رکود و مجوزهایشان فعال می‌شود که از ابتدای سال ۹۸، ۴ واحد صنعتی راکد به فعالیت بازگشته‌اند با نیاز اشتغال ۸۰ نفری و در حال هدایت واحدها به داخل شهرک صنعتی هستیم که ۳ مورد امسال انجام شد و افزایش نیروی کار ۹۰ نفری خواهند داشت.

وی ادامه داد: امسال ۴ پروانه بهره‌برداری صادر شده است که اشتغال ۱۸۵ نفری را ایجاد می‌کند و علاوه‌بر این بالغ‌بر ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات مصوب و به استان تهران ارسال و تقاضای تسریع امور بانکی جهت رونق تولید داریم.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند بیان کرد: ۲۵ جواز تأسیس صادر شده و در شهرک صنعتی دماوند ۲ در حال انجام عملیات عمرانی هستند که بر اساس طرح صنعتی ۹۷۰ نفر اشتغال سهم آنها است و این قسمت کوچکی از پتانسیل دماوند شماره ۲ دماوند است.
آقاجان احمدی تصریح کرد: به همت فرمانداری شهرستان دماوند ۳۰ جلسه رونق تولید با بیش از ۱۸۰مصوبه که اکثریت آنها در این شهرستان انجام شد و چند مورد در حال پیگیری است.

وی گفت: ۴۵ مورد مشکلات بیمه بدون مصوبه رونق تولید با مساعدت مدیران لایق بیمه شعبه تأمین اجتماعی در مناطق دماوند و رودهن رفع شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند ادامه داد: رصد شهرستان دماوند جهت جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز معدنی در دستور کار است که ۳ مورد غیرمجاز در حال قانونمندسازی است.

آقاجان احمدی بیان کرد: تعداد هشت جلسه کمیسیون نظارت و ۲۱ کمیسیون تخصصی فرعی برگزار شده و ۵۵ مصوبه حاصل و ساماندهی لازم حاصل شده است.
وی عنوان کرد: ۳ مورد انتخابات اتحادیه و انتخابات اتاق اصناف و انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان انجام شده و در سه ماه آینده ۴ انتخابات دیگر برگزار می‌شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند گفت: ۶۰ هزارتن ذخایر سیب درختی در شهرستان دماوند موجود است که با تلاش‌های مسئولان ارشد سازمان صمت استان تهران بخش قابل توجهی برای تنظیم بازار شب عید تهران و ۶ استان دیگر مد نظر است.

آقاجان احمدی تصریح کرد: جهت جلوگیری از متضرر شدن باغداران زحمتکش نیازمند به مساعدت و تلاش جهاد کشاورزی هستیم و علاوه‌بر این تنظیم بازار با توزیع برنج، روغن، شکر، قند، گوشت، مرغ، دفترچه تحصیلی،کاغذ a4 تاکنون موفق بوده و تعادل در بازار حفظ شده است.

وی گفت: در ۴ هفته اخیر جهت جلوگیری از گرانی بی‌رویه و غیرقانونی گشت‌های مشترک و بازرسی در شیفت‌های صبح و بعد از ظهر به تعداد ۲۸۰۰ و از ابتدای سال این بازدیدها به تعداد ۱۴۳۰۰ مورد بوده است و با متخلفین برابر قانون برخورد شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند تاکید داشت: کیفیت و کمیت نان در چند ماه اخیر به دقت مورد بررسی قرار گرفته که نتایج مطلوبی داشته است.

اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان استان کشور تنظیم بازار دماوند شب عید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر