کد خبر: 851233 A

مدیرکل راه و شهرسازی استان:

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین از پرداخت عوارضی آزاد راه قزوین -کرج به صورت پیمایش مسیر خودروها خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، ابراهیم مبارک‌قدم گفت: سال گذشته برای کاهش هزینه‌ سوخت و استهلاک خودروها در ۲ آزادراه قزوین -کرج و قزوین -زنجان دریافت عوارض به صورت الکترونیکی انجام شد و این مساله نیز با توجه به حجم انبوه تردد در آزادراه‌های یاد شده که جزو پرترافیک‌ترین مسیرهای کشور نیز محسوب می‌شوند، مورد استقبال قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین افزود : طی سال‌های اخیر و با شکل‌گیری مسکن مهر در ناحیه شهری مهرگان در کنار شهر محمدیه، یکی از دغدغه‌های مهم شهروندان آن، مساله پرداخت یکسان عوارضی آزادراه با خودروهایی که از تهران و کرج تردد می‌کردند، بود.

مبارک قدم با اشاره به اعتراض شهروندان ساکن حاشیه شهر قزوین واقع در این آزادراه، اضافه کرد: ۲۶ آبان ماه سال گذشته به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ۲ پیشنهاد برای رفع معضلات یاد شده ارائه شد که راه حل نخست نصب دوربین عوارضی در جایی باشد که ارتباطات حومه شهر قزوین مشمول پرداخت عوارضی نشود و دوم آنکه در صورت امکان پذیر نبودن جا به جایی دوربین‌ها، حداقل پرداخت عوارض متناسب با میزان پیمایش مسیر محاسبه شود.

وی ادامه داد: این موضوع مورد توجه معاونت حوزه آزاد راه‌های شرکت ساخت و توسعه قرار گرفت و جلساتی نیز در این رابطه برگزار و قرار شد مسیر قزوین -کرج جزو مسیرهایی باشد که پایلوت موضوع اخذ عوارض متناسب با پیمایش مسیر در آن انجام شود.

این مسئول با بیان اینکه این موضوع همچنین در شورای تامین مسکن استان به اطلاع استاندار نیز رسیده، افزود: انجام این کار نیازمند فراهم شدن زیرساخت‌های مورد نیاز جهت نصب دوربین در آزادراه است که در آینده نزدیک نیز در تمامی آزادراه‌های کشور اجرایی می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین بیان کرد: ما به شدت پیگیر این موضوع از طریق متولیان ذیربط هستیم تا حداقل مسیر ۱۵ کیلومتری قزوین - محمدیه را تا تعطیلات نوروزی امسال تحت پوشش این طرح بگذاریم.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۲۸ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی است و از نظر آزادراه‌ها نیز رتبه سوم کشور را دارد.

آزاد راه استان قزوین بزرگراه راه و شهرسازی استان مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر