کد خبر: 851229 A

در دیدارهای معوقه لیگ برتر رقم خورد؛

دیدارهای معوقه هفته یازدهم در تبریز و سیرجان برگزار شد که سه امتیاز حاصل تلاش نمایندگان تبریزی در این هفته لیگ برتر بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تیم ماشین‌سازی تبریز در دیداری معوقه از هفته یازدهم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان میهمان گل‌گهر این شهر بود که در پایان با یک گل مغلوب شد.

نیمه اول این بازی با برتری نسبی تیم میزبان همراه بود و سیرجانی‌ها موقعیت‌های خوبی داشتند اما توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد تا بازیکنان دو تیم در پایان این نیمه با تساوی بدون گل به رختکن بروند.

با شروع نیمه دوم و درحالی که هنوز 5 دقیقه از سوت آغاز دوباره مسابقه نگذشته بود، تیم میزبان از روی ضربه پنالتی به گل رسیده و پیش افتاد.

به دنبال برخورد اتابک زارعی با مهرداد بایرامی که منجر به سرنگونی مهاجم گل‌گهر درون محوطه جریمه شد، داور بازی به نشانه پنالتی در سوت خود دمید و مهرداد عبدی این پنالتی را در جهت حرکت حامد لک تبدیل به گل کرد.

در ادامه، تلاش بازیکنان ماشین‌سازی برای جبران نتیجه و شکست در این بازی خارج از خانه نتیجه‌بخش واقع نشد و بدین‌ترتیب این تیم با یک گل نتیجه را به میزبانش واگذار کرد.

این اولین پیروزی تاریخ گل‌گهر سیرجان در لیگ برتر فوتبال بود که پس از 15 بازی بدست آمد و در سمت مقابل سبزقبایان تبریزی ششمین باخت فصل خود را تجربه کردند.

شاگردان رسول خطیبی در شرایطی مغلوب این تیم قعر جدولی شدند که در فصل جاری نتایج خوبی برابر بزرگان کسب کرده‌ است و در این مصاف مقابل شاگردان جلالی متوقف شد.

در جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال، تیم ماشین‌سازی با پذیرش این شکست فرصت صعود به رده هفتم را از دست داده و با همان 22 امتیاز در مکان نهم باقی ماند.

                                                                 اوج گیری ساکت تراکتور

تیم تراکتورسازی تبریز نیز  در دیداری حساس و خانگی با نتیجه قاطع 3 بر یک از سد میهمانش شهر خودرو مشهد گذشت تا با هدایت ساکت الهامی به سومین برد پیاپی خود دست یافته و خود را به صدر جدول نزدیک‌تر کند.

مصاف دو تیم راس ساعت 15:30 در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز آغاز شد و در قیاس با دو مسابقه قبلی استقبال خوبی از بازی تراکتوری‌ها شده بود. میزبان که کار را هجومی آغاز کرده بود، در دقیقه 10 با حرکت ساسان انصاری در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما سانتر این بازیکن را اشکان دژاگه با ضربه سر به بیرون زد.

در دقیقه 24 اشکان دژاگه پشت ضربه ایستگاهی قرار گرفته و توپ را به روی دروازه ارسال کرد که ضربه سر دیدنی ایمان سلیمی مدافع پیش‌تاخته تراکتور در آستانه ورود به دروازه با واکنش مهدی رحمتی برگشت داده شد تا سرخ‌پوشان این بار با درخشش گلر حریف از رسیدن به گل ناکام بمانند. 

حملات میزبان برای زدن گل برتری بالاخره در دقیقه 36 به بار نشست و رضا اسدی موفق شد گل اول این بازی را به نام خود ثبت کند.

در ادامه این نیمه با وجود اینکه شاگردان یحیی گل‌محمدی در تیم شهر خودرو به دنبال زدن گل تساوی و بازگشت به بازی بودند ولی خطری دروازه‌ها را تهدید نکرد تا شاگردان ساکت الهامی با اندوخته یک گله خود به رختکن بروند.  

در شروع نیمه دوم نیز این تیم تراکتور بود که بازی را بهتر از میهمان خود آغاز کرد. درحالی که عقربه‌های ساعت دقیقه 50 را نشان می‌داد، سرخپوشان از روی یک ضربه شروع مجدد با گلزنی مسعود شجاعی اختلاف را دو برابر کردند تا خیال‌شان برای ادامه بازی تا حدودی راحت شود. 

سانتر احسان حاج‌صفی در شلوغی محوطه جریمه حریف و پس از یک کش‌وقوس به رضا اسدی رسید و این بازیکن نیز ضربه خود را به سمت دروازه زد که این توپ در بین راه و در شرایط تک به تک به مسعود شجاعی رسید و او رحمتی را مغلوب کرد تا گل دوم به ثمر برسد.

اما این گل و شادی بازیکنان تراکتور داوم چندانی نداشت چرا که شهر خودرو به فاصله سه دقیقه موفق شد یکی از گل‌های خورده را جبران و اختلاف را به حداقل برساند. محمدحسین مرادمند با جایگیری خوب در پشت مدافعان حریف و با ضربه سر شیرجه‌ای توانست قفل دروازه رشید مظاهری را باز کند.

در ادامه شهر خودرویی‌ها به دنبال زدن گل مساوی و به تعادل کشاندن نتیجه بازی بودند و این تیم توپ و میدان را هم در اختیار داشت اما برخلاف روند بازی و در دقیقه 72، اشکان دژاگه با گلزنی خود کار این تیم را یکسره و آب سردی را بر پیکر مشهدی‌ها خالی کرد. 

بازهم احسان حاج‌صفی در متن این گل قرار داشت، وی که از جناح چپ وارد محوطه جریمه شهر خودرو ورود شده بود، پاس خود را به سمت بیرون کات‌بک کرد و اشکان دژاگه که منتظر گرفتن این توپ بود، بلافاصله با شوت روی پا و سنگین خود دروازه سیدمهدی رحمتی را برای سومین بار گشود.

در دقایق باقی مانده از بازی تغییری در نتیجه روی نداد و این دیدار درنهایت با پیروزی 3 بر یک تراکتوری‌ها به اتمام رسید تا یاران ساکت الهامی در سومین بازی پیاپی خود در تبریز به سومین پیروزی پیاپی دست یافته و امتیازات کامل این جدال حساس خانگی را به حساب خود واریز کنند.

با این نتیجه، تراکتور 27 امتیازی شده و با صعود به مکان پنجم جدول، خود را در یک قدمی شهر خودرو 28 امتیازی در رده چهارم قرار داد. البته تراکتوری‌ها اگر بتوانند دیگر بازی عقب افتاده خود را در خانه پیکان تهران پیروز شوند، می‌توانند از این تیم مشهدی و استقلال سبقت گرفته و به جایگاه سوم برسند.

بازی تساوی بدون گل رقابت های لیگ برتر لیگ برتر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر