کد خبر: 851184 A

استاندار قزوین عنوان کرد:

استاندار قزوین گفت: اتاق فکر گردشگری قزوین با حضور نخبگان و صاحبان فکر و اندیشه به منظور تقویت این بخش باید تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، هدایت الله جمالی پور در نخستین نشست شورای سیاست گذاری گردشگری استان قزوین افزود: این اتاق فکر به ما کمک می کند تا مسیرهای بهتری را برای تقویت و رونق گردشگری انتخاب کرده و در آن قدم بگذاریم.

وی با بیان اینکه قزوین را باید به یکی از مقاصد مسافرت شهروندان شهرهای نزدیک از جمله تهران تبدیل کرد،افزود: قزوین با انواع جاذبه های تاریخی و طبیعی و به دلیل نزدیکی با تهران می تواند فضای روحی شهروندان ساکن در پایتخت را تغییر دهد.

جمالی پور با بیان اینکه ماندگاری بیشتر مسافران اقتصاد گردشگری در قزوین را بهبود می بخشد، گفت: باید با استفاده مناسب تر از ظرفیت های گردشگری استان مسافران را چند روز ماندگار کنیم. 

استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار داشت: اگر شرایط لازم را برای سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری ایجاد کنیم بدون شک آنها وارد میدان خواهند شد.

جمالی پور افزود: باید با اجرای برنامه‌های متنوع و پرجاذبه و تقویت زیرساخت های گردشگری، قزوین را برای مسافران از حالت معبر به مقصد تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه در حوزه سرمایه گذاری و توسعه صنعتی در گذشته دچار اشتباهاتی شده ایم که باید آنها را با استفاده از ظرفیت های بالقوه از جمله در حوزه گردشگری جبران کرد افزود: باید در استان به دنبال ایجاد افقی ۵۰ ساله در حوزه سرمایه گذاری باشیم.

نماینده عالی دولت در قزوین با بیان اینکه برگزاری برنامه‌های فرهنگی از جمله در قالب هفته فرهنگی برای هر شهرستان به تقویت گردشگری استان کمک می کند،اظهار داشت: در همه شهرستان‌ها باید این برنامه ها برگزار شود تا ظرفیت های گردشگری مناطق مختلف استان قزوین به مسافران بیشتر شناسانده شود.

 

استان قزوین استفاده از ظرفیت پایتخت گردشگری نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر