کد خبر: 851173 A

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه از ممنوعیت عرضه کیک در بوفه های مدارس تا اطلاع ثانوی خبر داد.

به گزارش ایلنا، بهمن خدادادیان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کرمانشاه با اشاره به پیدا شدن قرص در برخی کیک‌ها در شهرستان کرمانشاه گفت: هنوز منشا و علت وجود قرص در کیک ها مشخص نشده است.

وی با اشاره به ورود دستگاه‌های امنیتی به موضوع پیدا شدن قرص در کیک‌ها، گفت: گزینه‌های مختلفی در این خصوص دلایل این موضوع مطرح است و برخی آن را با اقدامات خرابکارانه گروه‌های معاند در ارتباط می دانند و برخی هم دلیل آن را به اختلافات کارگران کارخانه های تولید کیک با کارفرماهایشان مرتبط می دانند که بررسی شناسایی دلیل اصلی این موضوع در دست اقدام است.
 
وی ادامه داد: بر اساس آمار اعلامی از سوی غذا و دارو تاکنون ۴۲ مورد قرص در کیک در شهرستان کرمانشاه دیده شده که البته آزمایشات نشان می دهد هیچ‌یک از این قرص‌ها سمی نبوده است.
 
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه تاکید کرد: خوشبختانه هیچ موردی از مسمومیت و یا تلفات ناشی از مصرف قرص در کیک در شهرستان کرمانشاه نداشته‌ایم.
 
خدادایان در ادامه با بیان  اینکه از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۱۲۰ تن مواد غذایی تاریخ گذشته در شهرستان کرمانشاه جمع آوری شده، گفت: مصرف این مواد غذایی تهدیدی برای سلامت افراد است.
 
وی اضافه کرد: در ایام شب یلدا نزدیک یک تن آجیل فاسد را در شهرستان کرمانشاه معدوم کردیم.

دارو سلامت شب یلدا مواد غذایی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر