کد خبر: 851072 A

در دیدار استاندار گیلان با معاون وزیر دفاع مطرح شد؛

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه آمادگی داریم تا از ظرفیت مجموعه صنایع دریایی در بخش‌های مرتبط استفاده کنیم، گفت : در تهیه سند توسعه استان، نگاه ما بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های است.

به گزارش ایلنا از رشت،ارسلان زارع در دیدار با معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس سازمان صنایع دریایی به ظرفیت‌های متعدد استان در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و مواهب طبیعی خدادادی اشاره و خاطرنشان کرد: استان‌های کشور به سبب شرایط خاص اقلیمی و جغرافیایی، ممکن است در نوع نگاه به شاخص‌های توسعه‌ای اندکی با یکدیگر متفاوت باشند که پشتوانه و مبنای توسعه گیلان براساس حفظ محیط زیست و رویکرد راهبردی سبز - آبی است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه توجه به موضوعات دریامحور، کشاورزی محور و توسعه صنایع پاک به عنوان ظرفیت‌های استان برای افزایش ظرفیت اشتغال و نیز سرانه درآمد مردم است، افزود: در مسیر توسعه و پیشرفت گیلان آمادگی هرگونه همکاری در چارچوب قانون با فعالان عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و عمرانی که در این عرصه اثرگذار هستند را داریم.

وی به بازدید خود از توانمندی‌های مجموعه صنایع دریایی شهید تمجیدی در انزلی اشاره و اضافه کرد: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مبنی بر توجه به فرصت‌های موجود در کشور آمادگی داریم از ظرفیت مجموعه صنایع دریایی در بخش‌های مرتبط استفاده کنیم.

 زارع با بیان اینکه آب‌بندان‌ها به عنوان یکی از ظرفیت‌های مستعد موجود در گیلان علاوه بر قابلیت تأمین آب مورد نیاز کشاورزی می‌توانند به عنوان مؤلفه‌ای مهم در گردشگری مورد استفاده قرار گیرد، گفت: با رعایت تمامی اصول زیست محیطی می‌توانیم از سازه‌های سازگار با طبیعت در مسیر بهره‌مندی گردشگرانی که استان گیلان را هدف سفر خود قرار می‌دهند، استفاده کرد.

وی یادآور شد: بسترهای مختلفی در حوزه دریا، ساحل و شناگاه گیلان برای همکاری مضاعف با مجموعه صنایع دریایی به واسطه وجود ابزار کار، تولید و نیروهای متخصص وجود دارد و در حوزه‌های آبی و خاکی می‌توان در چند گستره تبادل همکاری را شاهد باشیم.

 زارع به اختصاص تسهیلات اشتغالزایی برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در حوزه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و صمت از طریق کارگروه اشتغال اشاره و خاطرنشان کرد: می‌توانیم از سهم 885 میلیارد تومانی تسهیلات اشتغالزایی که تاکنون 110 میلیارد تومان از آن جذب شده، به متقاضیان موضوع گردشگری و آب‌بندان‌ها اختصاص دهیم.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی بهره‌برداران در حوزه آب‌بندان‌ها متقاضی فعالیت در بخش آبزی‌پروری هستند ، باید کوشید سازه‌های متناسب با محیط طراحی شود تا منافاتی با طرح‌های دیگر نداشته باشد.

در این دیدار رئیس سازمان صنایع دریایی نیز با بیان اینکه این مجموعه یکی از مهم‌ترین سازمان‌های دریایی کشور است، گفت: مجموعه صنایع دریایی با 10 دفتر طراحی، 10 مرکز ساخت و 16 مرکز توسعه فناوری در بخش‌های مختلف این عرصه به ویژه قوای محرکه و رانش پیشرو هستیم.

دریادار امیر رستگاری به بومی‌سازی افزون بر 70 درصدی تجهیزات شناورهای تولیدی اشاره و خاطرنشان کرد: برای همکاری در حوزه‌های مختلف مرتبط یا غیرمرتبط با دریا همچون احداث شناورهای تفریحی و هتل رستوران‌ها که مورد نیاز استان باشد، آمادگی کامل برای همکاری به صورت رقابتی وجود دارد. 

 

اشتغال اقتصاد مقاومتی درآمد سیاست صنایع دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر