کد خبر: 850531 A

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین از ابلاغ بخشنامه بودجه سال 99 دهیاران استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اکرم نجفی  با اعلام این خبر افزود: بودجه دهیاری ها در راستای برنامه ریزی و کنترل عملیات اجرایی و خدمت رسانی به روستائیان از طریق تخصیص بهینه منابع، مصرف منابع در محل های تعیین شده و ارتقاء کارایی و اثربخشی فعالیت های دهیاری تهیه و تدوین می گردد و پس از تصویب شورای اسلامی روستا و طی مراحل قانونی، ملاک عمل دهیاری قرار می گیرد.

نجفی در ادامه گفت: بودجه دهیاری مشتمل بر دو بخش درآمد و هزینه بوده و باید در قالب فرم های ابلاغی تا پایان دی ماه تهیه و به شورای اسلامی روستا ارائه شود و شورا پیش از پایان اسفندماه بودجه مصوب را پس از تایید هیات تطبیق برای اجرا به دهیاری ابلاغ نماید.

وی افزود: دهیار مکلف است حداکثر تا نیمه خردادماه سال بعد، تفریغ بودجه و صورت های مالی دهیاری را به شورای اسلامی روستا ارائه و شورای مذکور حداکثر تا پایان تیرماه نسبت به تفریغ بودجه اعلام نظر نماید. همچنین دهیاری مکلف است گزارش جامعی از عملکرد مالی و عمرانی را در پایان هرسال مالی برای اطلاع اهالی روستا و عموم منتشر نماید.

نحفی در پایان گفت: کلیه دهیاری ها و مسئولین امور مالی دهیاری ها موظفند بودجه مصوب و تفریغ بودجه را در سامانه بودجه دهیاریهای کشور ثبت نمایند.

استان قزوین دارای ۶۳۰ دهیاری است.

امور روستایی بودجه درآمد شورای اسلامی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر