کد خبر: 850370 A

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان خبر داد:

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین گفت: بیش از ۴۰۰ کیلوگرم گوشت سردست منجمد تاریخ گذشته از یک واحد عرضه گوشت منجمد در شهر قزوین کشف و توقیف شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، یداله کلهر اظهار کرد: پیرو بازدیدهای نظارتی و مشترک دستگاه‌های اجرایی از مراکز عرضه، بیش از ۴۰۰ کیلوگرم گوشت سردست منجمد تاریخ گذشته از یک واحد عرضه گوشت منجمد در شهر قزوین کشف و توقیف شد.

وی با اشاره به تذکرات مکرر ابلاغ شده به واحد مذکور در زمینه رعایت موازین بهداشتی، اعلام کرد: عدم تأمین برودت مناسب برای نگهداری فرآورده‌های خام دامی، بهداشت نامناسب محیط وسردخانه، فروش ضایعات گوشت و حمل فرآورده خام دامی در خودروهای فاقد سردخانه از دیگر تخلفات واحد ذکر شده بود که منتج به پلمپ این مرکز عرضه گوشت منجمد، با نظر قاضی اداره تعزیرات شد.

کلهر افزود: وظیفه نظارت بر مبادی تولید، حمل، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی در مراکز تولید، عرضه و رستوران‌ها بر عهده دامپزشکی است که در همین راستا، نظارت‌های بهداشتی توسط کارشناسان دامپزشکی به صورت مستمر در حال انجام بوده و با تخلفات بهداشتی سلامت جامعه را هدف قرار گرفته باشد به شدت برخورد می‌شود.

وی در پایان به مدیران مراکز آموزشی و درمانی، رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی،اغذیه فروشان و…تاکید کرد: فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز را از مراکز معتبر تحت نظارت دامپزشکی به همراه مستندات شامل فاکتور معتبر و… تهیه کنند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، مراتب قابل پیگیری باشد.

استان قزوین تعزیرات سلامت گوشت دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر