کد خبر: 850032 A

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بردسکن خبر داد:

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بردسکن گفت: برای روکش آسفالت محور بردسکن به سبزوار بیش از 3 میلیارد تومان اختصاص پیدا کرد.

علی اکبر یوسفیان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: با توجه به وضعیت نامناسب  آسفالت محور بردسکن به سبزوار در حوزه استحفاظی این شهرستان با پی گیری های انجام شده اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان برای اجرای عملیات روکش آسفالت کیلوتر 20 تا 26 این محور اختصاص پیدا کرد.

وی عنوان کرد: خوشبختانه عملیات اجرایی این پروژه در مرحله اول توسط پیمانکار در حال انجام است که  روکش مرحله اول آن با توجه به شرایط آب و هوایی تاپایان امسال انجام می شود و مرحله دوم آن در اوایل سال آینده اجرا می شود.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بردسکن همچنین گفت: با توجه به اینکه کیلومتر صفر تا 5 این محور آسفالت مناسبی نداشت برآن شدیم از منابع داخلی و قیرهایی که ذخیره داشتیم عملیات  ماسه آسفالت این مسیر را نیز انجام دهیم.

وی اعتبارات امسال این اداره را یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعلام کرد و گفت:  70 درصد این اعتبارات تخصیص یافته است که  100 درصد آن جذب و صرف نگهداری راهها، هزینه های جاری و تعمیر ماشین آلات شده است.

یوسفیان از آمادگی این اداره در اجرای طرح زمستانی  خبرداد و گفت:  دراین راستا  17 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین با حضور 21 نفر از راهداران در قالب 3 اکیپ در راهدارخانه های بیجورد، مرکزی و شهید محمدی نژاد مستقر و در مواقع لزوم در مناطق برف گیر و مناطق صعب العبور به مسافران خدمات رسانی خواهند کرد.

وی از تامین و ذخیره هزار تن شن و نمک دراین راهدارخانه ها خبرداد و گفت: در صورت نیاز این توان و ظرفیت را داریم که هزار تن دیگر شن و نمک را  آماده کنیم.

رئیس اداره راهداری  حمل و نقل جاده ای بردسکن با بیان اینکه طول راههای شهرستان بردسکن بیش از هزار و 80 کیلومتر است گفت: 300 کیلومتر آن جز مناطق برف گیر و صعب العبور است.

یوسفیان گفت: با توجه به وسعت و  گستردگی راههای شهرستان بردسکن از این لحاظ بردسکن بیشترین فاصله طولی راههای استان را دارا می باشد به طوری که از مبدا تا آخرین نقطه حوزه استحفاظی شهرستان بردسکن 120 کیلومتر طول دارد.

وی اظهارداشت: از مجموع راههای شهرستان بردسکن 195کیلومتر آن آسفالت و 380 کیلومتر آن راههای شنی و خاکی است که در مجموع 3 درصد راههای آسفالت و بیش از 5 درصد راههای  شنی و خاکی استان در بردسکن وجود دارد.

جاده حمل و نقل خدمات رسانی راهداری و حمل و نقل جاده شرایط آب و هوایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر