کد خبر: 850016 A

مدیرعامل آب و فاضلاب قزوین خبر داد:

مدیرعامل آب و فاضلاب استان قزوین گفت: ۳۷ مخزن آب شرب روستایی در استان قزوین فرسوده و نیازمند نوسازی و جایگزینی است که برای اجرای آن ۲۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، جلسه بررسی وضعیت آب شرب روستایی استان عصر یکشنبه به ریاست علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری قزوین با حضور مدیرعامل شرکت آبفا در استانداری قزوین تشکیل شد.

داراب بیرانوندی در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت آب شرب روستایی گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد جمعیت روستایی استان قزوین تحت پوشش شبکه آبرسانی این شرکت قرار دارند و از خدمات آن استفاده می‌کنند.

وی بیان کرد: شاخص بهره مندی از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در روستاها ۸۶ درصد است که رقم قابل قبولی محسوب می‌شود اما همچنان برای رسیدن به نقطه ایده آل تلاش می‌کنیم تا هیچ دغدغه‌ای در این بخش نداشته باشیم.

بیرانوندی یادآور شد: در استان قزوین تعداد ۳۷ مخزن با ظرفیت ۲۷۰۰ متر مکعب در مناطق روستایی داریم که فرسوده شده و نیازمند جابجایی و جایگزینی است که برای آن برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان قزوین اظهار داشت: برای جابجایی و جایگزینی این مخازن بیش از ۲۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که انتظار داریم برای تأمین آن اقدام شود.

وی بیان کرد: همچنین ۱۷ مخزن آبرسانی دیگر هم داریم که با کمک دهیاری‌ها و دولت باید تعویض شوند.

بیرانوندی گفت: یکی از کارهای مهم در استان قزوین احداث مجتمع‌های آبرسانی روستایی است که با این کار بخش زیادی از مشکلات آب شرب روستاییان کشور حل می‌شود.

وی اضافه کرد: برای اجرای ۱۸ مجتمع روستایی ۶۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده داریم و ۲۵ پروژه تک روستایی هم باید عملیاتی شود.

 

آب و فاضلاب استان قزوین دولت مشکلات برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر