کد خبر: 849769 A

مدیرکل نوسازی مدارس استان:

سیستم گرمایشی مدارس در سطح استان قزوین با بخاری نفتی وداع کرده و بخاری گازی و رادیاتور برقی جایگزین شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، جوانبخت در جشن برچیده شدن بخاری‌های نفتی از مدارس استان گفت: پس از حادثه آتش سوزی بخاری در مدرسه دختران در شین آباد، بر اساس تصمیم حاکمیت، سیستم گرمایشی کلاس‌های درس، از بخاری نقتی به گازی و رادیاتور برقی تجهیز شد و بر همین اساس، ۳۸۰۰ کلاس درس در استان استاندارد سازی شدند.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان افزود: ۲۰۹ کلاس درس در استان هم برای گرمایش، به رادیاتور برقی مجهز شدند.

به گفته جوانبخت به علت استاندارد نبودن فضای کلاس‌های درسی، بخاری‌ها پاسخگو نیستند و باید برای استفاده بهینه از انرژی، کلاس‌های مدارس عایق بندی شوند.

این مسئول عنوان کرد: ۱۵ درصد مدارس استان، غیر استاندارد هستند که ظرف مدت ۳ سال، بخاری‌های گازی آن‌ها حذف خواهد شد.

وی ادامه داد: اولویت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، مناطق کم برخوردار است و برای هر کلاس ۷ نفری ۹۰ میلیون تومان هزینه شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان به نکته دیگری هم اشاره کرد و گفت: ۲۵ درصد از مدارس استان استحکام ندارند و باید هر چه سریعتر، تخریب و بازسازی شوند.

جوانبخت بیان کرد: از سال ۸۴ مقاوم سازی مدارس استان شروع شده است و هنرستان شهید چمران به دلیل اقدامات بی نظیر برای مقاوم سازی، طرح اول سازمان‌های بین المللی شد.

این مسئول عنوان کرد: باید باغچه‌های مختلف را در مدارس ایجاد کنیم تا دانش آموزان از نزدیک با طبیعت و رشد گیاهان آشنا شوند و از سوی دیگر، تفکیک زباله را به آن‌ها آموزش دهیم.

وی ابراز امیدواری کرد که به دنبال عملیات اجرایی مدرسه سبز در منطقه آبگیلک هستیم و این طرح تا ۳ سال آینده بهره برداری می‌شود.

استان قزوین زباله مدرسه استاندارد سازی شین آباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر