کد خبر: 849740 A

استاندار آذربایجان شرقی از همراهی مردم مناطق زلزله‌زده استان با دستگاه‌های مسئول قدردانی کرد و گفت: مردم نجیب این مناطق با وجود همه مشکلات قدردان خدمتگذاران خود بوده و مسئولان نیز با تمام وجود برای حل مشکلات آنها می‌کوشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا پورمحمدی در بازدید از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان سراب، از پیشرفت کار بازسازی در این مناطق ابراز رضایت کرد و گفت: اسکان دائم مردم در این مناطق آغاز شده و اگر شرایط جوی اجازه دهد بخش عمده این کار تا پایان امسال انجام خواهد شد.

وی افزود: در شهرستان سراب حدود یک‌هزار واحد مسکونی تخریب شده بود که 200 نفر تقاضای ساخت اتاقک اسکان موقت را داشتند و برای بقیه افراد نیز وام بلاعوض 10 میلیون تومانی پرداخت شد.

وی با بیان این‌که واحدهای آسیب‌دیده شهری نیز توسط کارشناسان بنیاد مسکن ارزیابی و برای دریافت تسهیلات بازسازی به بانک‌ها معرفی می‌شوند، گفت: محل‌های نگهداری احشام نیز در مناطق زلزله‌زده استقرار یافته و کار ساخت آن‌ها به خوبی پیش می‌رود.

 پورمحمدی، طولانی‌ترین شب سال را در کنار اهالی روستای زلزله‌زده هولیق از توابع بخش مرکزی شهرستان سراب حضور یافته و از نزدیک در جریان وضعیت زندگی و اسکان زلزله‌زدگان این منطقه قرار گرفت.

در این بازدید 500 بسته مواد غذایی بین زلزله‌زدگان شهرستان سراب توزیع شد.

 

آذربایجان شرقی پورمحمدی مشکلات مناطق زلزله زده زلزله زدگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر