کد خبر: 849711 A

با مشارکت دوستداران طبیعت و مسئولان و جوامع محلی برگزار شد ‎؛

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رودان از اجرای طرح جنگلانه در شهرستان رودان بخش جغین در استنا هرمزگان خبر داد.

 به گزارش ایلنا از هرمزگان، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودان گفت: جنگلانه یک طرح ملی، مشارکتی، خودجوش و مردمی است که با توجه به خشکیدگی و تخریب رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی شهرستان به دلیل اقدامات مخرب انسانی، صنعتی، چرای دام، سرشاخه زنی، تغییر اقلیم، خشکسالی و ... ایجاد شده است.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح، احیای جنگل‌ها و مراتع در حال تخریب است و مهم‌ترین موضوعی که این طرح دنبال می‌کند فرهنگ سازی، نهادینه کردن فرهنگ درختکاری، جلوگیری از قطع درختان و تخریب عرصه‌های منابع طبیعی و محیط زیست است.

محسنی زاده بیان کرد: جنگلانه نه شعاری نمادین و نه طرحی متعلق به گروهی خاص است، بلکه یک طرح ملی با مشارکت آحاد مردم و سازمان‌های مردم نهاد برای توسعه فضای سبز و شادابی در همه نقاط ایران است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودان اظهار کرد: این طرح با برنامه‌ریزی انجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست و با همکاری مستقیم ادارات منابع طبیعی اجرا می‌شود و سایر ادارات، ارگان ها و همه مردم در هر سن و سالی می‌توانند در اجرای این طرح همراهی و مشارکت کنند.

کارگروه نیروهای مسلح با موضوع تعیین تکلیف اراضی ملی و دولتی واگذار شده تصرفی و مورد نیاز نیروهای مسلح با حضور معاون حفاظت ،رئیس اداره استعدادیابی و نمایندگان وزرات دفاع و نیروهای مسلح در اداره کل منابع طبیعی هرمزگان برگزار شد.

محمد درویش خواه با بیان اهمیت توافق نامه فی مابین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت دفاع و ستاد کل نیروهای مسلح پرداخت و تاکید کرد : تمامی اعضای کارگروه استانی در انجام امورات محموله موضوع توافق نامه صدرالاشاره تسریع نمایند.

حسین پور،  رئیس اداره استعدادیابی اداره کل منابع طبیعی استان نیز بر همکاری بیش از پیش اعضا تاکید کرد.

در این جلسه مقرر شد پرونده های تکمیل شده برای تصویب نهایی به کارگروه مرکزی مستقر در سازمان جنگل‌های کشور  و مصوبات جلسه نیز به ادارات منابع طبیعی شهرستان ها و همه یگان های مربوطه ارسال شود.

 

 

 

جنگل رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری طبیعت منابع طبیعی منابع طبیعی و آبخیزداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر