کد خبر: 849576 A

سرپرست اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی البرز از ارائه خدمات و فعالیت سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون کشور به تعاونگران در استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسین فلاح نژاد با اشاره به ارائه خدمات و فعالیت سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون کشور به تعاونگران البرزی در باره راه اندازی و فعالیت این سامانه از سوی وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی گفت : سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون بخش تعاون به منظور فراهم شدن شرایط لازم برای ارائه خدمات الکترونیک به مدیران، بازرسان و اعضای شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی و نیز متقاضیان تشکیل شرکت‌ها و اتحادیه‌های تعاونی از سوی وزارت تعاون کار راه اندازی شده است.

فلاح نژاد افزود :با توجه به اینکه سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور از آبان سال جاری به بهره‌برداری رسیده، بنابراین تشکیل تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها از طریق سامانه مذکور بدون نیاز به مراجعه متقاضی به ادارات و به صورت خدمت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باید مراحل تشکیل تعاونی تا صدور موافقتنامه تشکیل از مسیر این سامانه و امور مربوطه به صورت غیر حضوری انجام شود، گفت: کاهش مراجعه فعالان بخش تعاونی به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اهداف فعالیت این سامانه است.

سرپرست اداره کل تعاون کار ورفاه استان خاطر نشان کرد : مجموع زمان رسیدگی به درخواست متقاضیان و بررسی مدارک آن‌ها به وسیله سامانه مذکور نباید از پنج روز کاری تجاوز کند و این موضوع به صورت آنلاین بررسی می گردد وباید در این حوزه هماهنگی لازم با ادارات ثبت به عمل آید.

فلاح نژاد افزود: سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی به آدرس https://taavoni.mcls.gov.ir در دسترس متقاضیان و تعاونگران استان است که می توانند با مراجعه به آن امور بخش تعاون را پیگیری کنند.

در حال حاضر 920 تعاونی فعال در استان در حوزه های مختلف تخصصی در حال فعالیت هستند و زمینه ساز اشتغال در بخش تعاون استان هستند.

 

حسین فلاح نژاد اداره کار و تعاون استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر