کد خبر: 849105 A

بجز بخش آسارا و طالقان؛

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از تعطیلی مهدکودک ها، پیش دبستان و دبستانی های البرز بجز طالقان و آسارا در دو نوبت صبح و عصر فردا خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی درویش پور گفت: باتوجه به پایداری آلودگی هوا مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی البرز بجز شهرستان طالقان و بخش آسارا فردا شنبه ۳۰ آذرماه در نوبت صبح و عصر تعطیل است.

درویش پور گفت: تمامی فعالیت های عمرانی شهرداری ها که آلایندگی دارند متوقف شوند. 

درویش پور عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان نسبت به ارائه توصیه های بهداشتی و خود مراقبتی برای سلامتی شهروندان توسط صدا و سیما و سایر رسانه ها اقدام نماید. 

وی اشاره کرد: سازمان ورزش و جوانان با ابلاغ به تمامی مجموعه های ورزشی البرز از فعالیت های ورزشی در فضای باز جلوگیری نماید. 

معاون هماهنگی امور عمرانی تصریح کرد: تمامی معادن شن و ماسه و صنایع آلاینده فردا هیچ گونه فعالیتی نداشته باشند.  

وی خاطر نشان کرد: تشدید اعمال قانون خودروهای آلاینده و محدودیت تردد خودروهای سنگین در دستور کار پلیس راهور استان قرار گیرد.

درویش پور با بیان اینکه تصمیم گیری در خصوص تعطیلی مدارس براساس شاخص ها و قوانین صورت می‌گیرد، افزود: بر این اساس دخل و تصرفی در قانون مربوطه نمی توان داشت.

وی عنوان کرد: با توجه به دستوراتی که از سوی استاندار البرز در خصوص کنترل و کاهش آلودگی هوا صورت گرفته، اقدامات موثری در این خصوص رقم خورده است.

تعطیلی مدارس استان البرز آلودگی هوا در البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر