کد خبر: 848962 A

در دانشگاه بین المللی امام (ره) برگزار شد؛

دانشجویان خارجی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در یک گردهمایی با فرهنگ و رسوم کهن ایرانیان در خصوص شب یلدا آشنا شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، معاون فرهنگی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) روز جمعه با اعلام این خبر گفت: برگزاری اینگونه مراسم، دانشجویان غیرایرانی را با فرهنگ و ادب اصیل ایرانیان از جمله اهمیت خانواده و احترام به بزرگان، آشنا کرده و آنان را در نقش سفیر فرهنگی ایران در کشور خود ظاهر می‌کند.

عبدالرزاق حسامی فر با بیان اینکه دانشجویان خارجی با اجرای این برنامه‌ها تصویر بهتر و عمیق‌تری از فرهنگ ایرانیان پیدا می‌کنند، اضافه کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی از جمله آشنا کردن دانشجویان غیر ایرانی با فرهنگ‌های اصیل ایرانی- اسلامی در بخش‌های مختلف به طور جدی دنبال خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تنها مرجع رسمی دانشگاهی در کشور به منظور آموزش و انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی و زبان فارسی به غیرفارسی زبانان پذیرای دانشجویان خارجی است، اظهار داشت: ما پذیرای دانشجو از بیش از ۱۰۰ کشور جهان هستیم که باید از این ظرفیت در راستای انتقال فرهنگ و رسوم کهن ایرانی-اسلامی استفاده کنیم.

بیش از هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) مشغول به تحصیل هستند.

امام خمینی ایران خانواده شب یلدا معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر