کد خبر: 848859 A

رئیس شورای شهر قزوین خواستار شد؛

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: بوروکراسی اداری از مسائل دست و پا گیر است که امیدواریم لایحه مدیریت یکپارچه شهری مصوب شود و کارها شتاب گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مراسم معارفه شهردار جدید قزوین روز پنجشنبه با حضور مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور، جمالی پور استاندار، معاونان استاندار، محمد قاسمی دادستان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه‌های اجرایی، اعضای شورای اسلامی شهر قزوین و شهرداران در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد.

حکمت الله داودی در این مراسم گفت: امام راحل به شورای انقلاب فرمودند برای حاکمیت مردم بر سرنوشت خود شوراها شکل بگیرد و امروز شوراها از ارکان تصمیم گیری در کشور است.

وی افزود: بیست سال از شکل گیری شوراها می‌گذرد و در سال ۶۱ بودجه دولتی شهرداری‌ها قطع شد و قرار شد مستقل اداره شوند.

داودی تصریح کرد: امروز تأمین منابع پایدار شهری از چالش‌های جدی است و با توجه به نیاز شهروندان به خدمات رسانی به نظر می‌رسد اصلاح مقررات هم ضروری است زیرا قانون فعلی ناکارآمد است و نمی‌تواند جوابگوی نیازها باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: امروز شهرداری‌های شهرهای کوچک در پرداخت حقوق نیروی خود مشکلات جدی دارند و تدوین لایحه مدیریت یکپارچه شهری که به مجلس داده شده اما تصویب نشده می‌تواند بخشی از مشکلات را حل کند.

داودی اضافه کرد: لایحه درآمد پایدار با ۱۵ ماده در دستور کار مجلس است که امیدواریم تصویب شود.

وی با اشاره به چالش‌های موجود در مسیر کار شوراها اظهار داشت: فقدان مدیریت یکپارچه شهری، حاشیه نشینی و جمعیت پذیری شهرها، خودرو محور شدن و افزایش ترافیک و آلودگی محیط زیستی، توسعه مشاغل مزاحم و بافت فرسوده از دیگر مشکلات شهرداری‌ها ست.

داودی بیان کرد: در شهر قزوین ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده داریم که باید انگیزه لازم را برای نوسازی آن ایجاد کنیم.

وی اظهار داشت: توسعه حمل و نقل عمومی از مشکلات کنونی است و دولت قادر به تأمین اتوبوس نشده است اما در قزوین با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار تعداد ۸۰ دستگاه اتوبوس خریداری شده و سازمان اتوبوسرانی قزوین در کشور شاخص است.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: بوروکراسی اداری از دیگر مسائل دست و پا گیر است که امیدواریم لایحه مدیریت یکپارچه شهری مصوب شود تا کارها شتاب گیرد.

داودی در ادامه گفت: اجرای کمربندی شرق و ۱۵ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری، تکمیل پارک بزرگ بانوان و راه اندازی دو سافاری پارک از مجموعه ۵ سافاری در اولویت کارهای شورا و شهرداری قرار دارد.

وی از از تلاش محمد درافشانی در مدت سرپرستی شهردار و مدیریت منطقی در این ایام تلاش کرد و انتخاب سیاوش طاهرخانی از مدیران تجربه را به عنوان شهردار جدید گامی در مسیر توسعه شهری دانست.

ترافیک شورای اسلامی شهر لایحه معاون شورای شهر قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر