کد خبر: 848853 A

استاندار قزوین عنوان کرد:

استاندار قزوین گفت: شهرداری‌ها باید برای ایجاد درآمد پایدار بدون اتکا به بودجه دولتی، چاره‌ ای بیندیشند تا در مواقع بحرانی، بتوان چالش‌های موجود را مدیریت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، هدایت الله جمالی پور روز پنجشنبه در مراسم معارفه شهردار جدید قزوین بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه شهری تاکید کرد و افزود: درآمدزایی پایدار موجب خلق ثروت در شهرداری ها و توسعه شهری می شود.

وی احیای بافت های فرسوده را یادآور و هدف از اجرای طرح تفصیلی شهر قزوین را بازنگری و ایجاد مشاغل جدید و تامین مسکن برای جوانان دانست و گفت: باید با استفاده از امکانات و ظرفیت ها موجود شهری ، خدمات مناسب به مردم، در دستور کار قرار گیرد.

به گفته جمالی پور تقویت بخش خصوصی و سپردن امور به مردم می تواند فرصت بی بدیلی باشد که زمینه را برای درآمدهای پایدار فراهم می کند.

استاندار قزوین گفت که برای حفظ باغستان های این شهر اقدامات مناسبی صورت گرفته است که با اجرای طرح ها مصوب درآمدزایی پایداری ایجاد خواهد شد.

وی به شرایط اقتصادی کشور بدلیل تحریم های دشمنان اشاره کرد و افزود: این شرایط سخت فرصتی است تا مدیران با تدبیر بتوانند موقعیت های مناسبی را برای اقتصاد کشور رقم بزنند.

نماینده عالی دولت در قزوین گفت: یک زمان شیر نفت داشتیم که هر وقت می‌خواستیم از محل فروش آن در امور هزینه می‌شد؛ اما امروز با محدودیت منابع مالی مواجهیم و باید هزینه‌ها را مدیریت کنیم.

جمالی پور، یادآورشد: باید با استفاده از فرصت تحریم دشمنان به درآمدزایی پایدار دست یافت تا زمینه مشارکت مردم در زمینه های مختلف بویژه اقتصادی، سیاسی و ... فراهم شود.

استاندار قزوین با تاکید بر اینکه در سال های گذشته کشور با صادرات نفت اداره می شده است، گفت: شهرداری ها باید با استفاده از پتانسیل های کشور درآمدزایی از ظرفیت های غیرنفتی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری ها بدون کمک دولت با چالش مواجه می شوند، افزود: باید با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه شهری و درآمدزایی پایدار تلاش کرد.

استاندار قزوین در پایان یادآور شد: در کارها نباید نگاه سیاسی را دخالت دهیم بلکه خدمت به مردم را با بسیج همه امکانات سرلوحه کارمان قرار دهیم و با مدیریت هزینه به توسعه شهری کمک کنیم.

مراسم معارفه سیاوش طاهرخانی شهردار جدید قزوین با حضور مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور. هدایت الله جمالی پور استاندار، معاونان استاندار، محمد قاسمی دادستان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاه‌های اجرایی، اعضای شورای اسلامی شهر قزوین و شهرداران در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد.

بودجه ثروت درآمد شهرداری نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر