کد خبر: 848830 A

به همت شیلات هرمزگان برگزار شد؛

با حضور مدیر کل شیلات هرمزگان ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، معاون دفتر توسعه پرورش ماهی در قفس شیلات ایران، معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان ، رئیس شعب بانک کشاورزی استان و جمعی از مسئولان، سرمایه گذاران و تعاونی‌های صیادی نشست بررسی‌تکثیر و‌ پرورش ماهیان دریایی برگزار شد.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، در این نشست مدیرکل شیلات هرمزگان‫ با اشاره به ظرفیت‌های خوب استان هرمزگان در حوزه پرورش ماهی در دریا از هرمزگان به عنوان قطب توسعه پرورش ماهی در دریا یاد کرد.‬

‫محسن یکتاپور‬ از پرورش ماهی به عنوان یک ظرفیت عظیم برای اشتغالزایی در سراسر مناطق ساحلی هرمزگان یاد کرد و گفت: در این راستا نیاز است ، تعاونی هایی با حضور مردم این مناطق از جمله تعاونی های صیادی فعال شده و در زمینه پرورش ماهی مشارکت داشته باشند.

‫وی محدودیت منابع آبی در آبهای داخلی، کاهش صید برخی از گونه‌های دریایی در جهان، روند صعودی تولیدات آبزی پروری و .... از عوامل مهم در حرکت بسوی پرورش ماهی در دریا خواند .‬

‫یکتاپور افزود : خوشبختانه شیلات هرمزگان در عرصه ی پرورش ماهی در دریا توانسته گام‌های خوبی را بردارد بطوری که در حال حاضر در جنوب کشور این استان پیشتاز تولید ماهی در دریا است.

‫یکتاپور با بیان اینکه در حال حاضر 113 هزار و 200 تن ظرفیت پرورش ماهی در دریای استان است، گفت : تاکنون با همت و پیگیری های شیلات هرمزگان در جذب سرمایه گذار برای بالغ بر ۱۰۰ هزار  تن از این میزان مجوز صادر شده است.‬

درادامه رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان به  ظرفیت های آبزی پروری در هرمزگان اشاره کرد و گفت: در نظر داریم تا با اقدامات در حال اجرا و حمایت استانداری هرمزگان میزان تولید ماهی پرورشی در این استان طی دو سال آینده به ۵۰ هزار تن برسد.

علی باقرزاده همایی اضافه کرد: طر‌ح‌های پرورش ماهی با مشارکت مردم ساحل‌نشین استان در قالب تعاونی‌ها از جمله با استفاده از ظرفیت تعاونی های صیادی اجرایی می شوند و ما نیز پشتیبانی لازم را برای اجرای این طرح ها از آنها خواهیم داشت.

در این جلسه هر یک از سرمایه گذاران در خصوص موانع و مشکلات در راه توسعه  صحبت کردند و درخواست حمایت‌های لازم را از مسئولان استانی و کشوری داشتند که پاسخ‌های لازم توسط مسئولان حاضر برای رفع موانع و تسریع در روند توسعه داده شد.

ایران پرورش ماهی سرمایه گذاران معاون هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر