کد خبر: 848818 A

رئیس اداره ورزش و جوانان بردسکن به ایلنا خبر داد:

رئیس اداره ورزش و جوانان بردسکن گفت: امسال سهم حوزه ورزش و جوانان بردسکن به دلیل نداشتن پروژه نیمه تمام از اعتبارات عمرانی صفر است.

محمد دانشور ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: بردسکن تنها شهرستان استان است که تمامی پروژه های ورزشی آن تکمیل شده است و هیچ پروژه نیمه تمام ندارد.

وی اظهارداشت: تنها اعتباری که برای اداره ورزش و جوانان بردسکن  در سال جاری در نظر گرفته شده است 100 میلیون تومان به عنوان تعمیرات است که هنوز رقمی اختصاص داده نشده است.

وی تنها مجموعه ورزشی در بخش انابد را مجموعه شهید امام بخش اعلام کرد که با توجه به جمعیت بخش کفاف نیاز ورزشکاران را می دهد.

وی یکی از مطالبات اصلی مردم و ورزشکاران بخش انابد را نداشتن استخر بیان کرد و گفت: با توجه به اینکه شهرستان بردسکن هیچ پروژه ورزشی نیمه تمام ندارد این درخواست را به اداره کل ورزش و جوانان ارسال تا در صورت تایید و موافقت به عنوان یک پروژه جدید تعریف و ردیف اعتباری بگیرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان بردسکن یه معایب و محاسن واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی هزینه ها را کاهش می دهد ولی از آن طرف به مرور زمان هزینه های تخریب اماکن ورزشی بر دوش ورزش و جوانان است و از همه مهم تر در شهرستان هایی مثل بردسکن که ورزشکاران حامی ندارند هزینه های ورودی اماکن ورزشی در توان ورزشکاران و تیم ها نیست که باید دراین رابطه تدابیر لازم اتخاذ شود.

علی قربانی نژاد مسئول نمایندگی ورزش و جوانان بخش انابد نیز گفت:  بخش انابد در تمامی مسابقات ورزشی که برگزار می کند در رشته فوتبال و فوتسال بالای 10 تیم شرکت می کنند و خوشبختانه انابد در استان در رده سنی نونهالان و جوانان دو تیم فوتبال دارد.

وی هیات های ورزشی فعال در بخش انابد را فوتبال و فوتسال اعلام کرد و گفت: اگر چه اعتبارات دولتی در حوزه ورزش انابد بسیار کم است ولی توانسته ایم از ظرفیت معادن ، شهرداری و شورای اسلامی و خیران  ورزش انابد را همچنان فعال نگه بداریم.

وی تعداد ورزشکاران فعال در بخش انابد را بیش از 400 نفر اعلام کرد و گفت: یکی از درخواست های جوانان انابدی احداث استخر شنای سرپوشیده است که امید است مسئولان استانی این آرزو را تحقق ببخشند.  

علی اصغر فردوسی رئیس شورای اسلامی شهر انابد گفت:  بخش انابد تنها یک مجموعه ورزشی به نام شهید امام بخش دارد و سالن ورزشی که با حضور مسئولان افتتاح شد پس از سال ها پیگیری این مهم  تحقق پیدا کرد  و تاکنون حمایت خاصی در حوزه ورزش انابد از سوی مسئولان استانی  انجام نشده است.

وی خواستار استقرار سرایداری برای مجموعه ورزشی شهید امام بخش انابد در قالب چارت سازمانی شد و اظهارداشت: واگذاری اماکن ورزشی در مراکز بخش ها با توجه به وضعیت اقتصادی  مردم  و به ویژه تیم های ورزشی به بخش خصوصی هیچ گونه توجیه ای ندارد چرا که در حال حاضر با کمک شهرداری و شورای شهر و خیران هزینه های نگهداری آن تامین و پرداخت می شود و نیازی نیست که به بخش خصوصی واگذار شود.

وی همچنین خواستار احداث استخر شنای سرپوشیده در بخش 20 هزار نفری انابد شد.

اداره ورزش و جوانان بخش خصوصی شورای اسلامی فوتبال ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر