کد خبر: 848759 A

سرپرست دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون:

سرپرست دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۰ برنامه و طرح در راستای تثبیت و صیانت از نیروی کار، فراهم کردن فرصت‌های شغلی و افزایش معیشت اقشار آسیب پذیر از طریق توانمندسازی و اشتغال پذیری این قشر از جامعه تدوین شده است.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، علاءالدین ازوجی گفت: طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی، الگوی عمومی تامین مالی خرد اشتغال محور با تاکید بر افزایش مهارت و توانمندسازی افراد منجر به اشتغال‌پذیری بیکاران بویژه جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی شده است و در تکمیل این برنامه‌ها، طرح‌های حمایتی از بخش‌های کارفرمایی و بنگاه‌های اقتصادی کشور از جمله پرداخت یارانه دستمزد یا پرداخت سهم حق بیمه کارفرمایان به بنگاه‌هایی که کارورزان  یا افراد بیکار (شغل اولی) را بکار گمارند در سال جاری و سال بعد دنبال خواهد کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به رویکرد توسعه، رشته کسب و کارهای اولویت‌دار اشتغالزا، برنامه حمایت مالی و اقدامات توسعه‌ای برای ایجاد و توسعه رشته‌های اولویت‌دار شناسایی شده که منجر به ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم خواهد شد، نیز در دستور کار قرار دارد.

وی اضافه کرد: همچنین برنامه‌هایی در جهت توسعه اشتغال و کسب و کار با برخی آژانس‌های سازمان‌های بین‌المللی به صورت پایلوت در چند استان کشور برنامه‌ریزی شده است.

به گفته ازوجی، پیاده‌سازی نظام اطلاعات بازار کار کشور بعنوان یکی از برنامه‌های ساختاری در حوزه بازار کار یکی دیگر برنامه‌های اصلی این دفتر است که امید است در سال‌های آینده و در صورت همراهی و مشارکت دستگاه‌های تولیدکننده آمار و اطلاعات حوزه بازار کار، زمینه برنامه‌ریزی دقیق‌تر و ارائه تحلیل‌های مناسب در این حوزه فراهم شود.

سرپرست دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه گفت: بازار کار متاثر از وضعیت و شرایط اقتصادی کشور بویژه تحریم‌ها، شرایط ویژه‌ای را دنبال می‌کند و برای برون رفت از این وضعیت، اعمال سیاست‌های مناسب ضدتحریم و تبدیل تهدیدها به فرصت و جسم انداز مناسب‌تری در حوزه اقتصاد و بازار کار به همراه خواهد داشت.

اشتغال جامعه نیروی کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر