کد خبر: 848756 A

دبیر ستاد انتخابات استان خبر داد:

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه از تایید صلاحیت ۳۴۰ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهرام سلیمانی گفت: ۳۴۰ داوطلب نمایندگی مجلس در استان کرمانشاه تایید صلاحیت شدند.

 

وی اظهار داشت: ۴۱۲ نفر در  شش مرکز حوزه انتخابیه  استان کرمانشاه، برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند؛ اما ۲۰ نفر قبل از پایان مهلت قانونی رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی، انصراف دادند که در نتیجه صلاحیت  ۳۹۲ نفر بررسی شد و در نهایت صلاحیت ۳۴۰ نفر به تایید هیئت‌های اجرایی رسید.

مدیر کل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری کرمانشاه، آمار داوطلبانی که صلاحیت‌شان مورد تأیید قرار گرفته و یا رد صلاحیت شده‌اند را به تفکیک حوزه انتخابیه چنین عنوان کرد:

**حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو از مجموع ۳۸ داوطلب، ۲۹ نفر تأیید صلاحیت و ۹ نفر رد صلاحیت شدند.

**حوزه انتخابیه سنقر از مجموع ۳۷داوطلب، ۳۶ نفر تأیید صلاحیت و ۱ نفر رد صلاحیت شدند.

**حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع ۳۸ داوطلب، ۳۲ نفر تأیید صلاحیت و ۶ نفر رد صلاحیت شدند.

**حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی از مجموع ۴۸ داوطلب، ۴۱ نفر تأیید صلاحیت و ۷ نفر رد صلاحیت شدند.

وی همچنین در خصوص حوزه انتخابیه کرمانشاه بیان داشت: در این حوزه از مجموع ۲۰۴ داوطلب، ۱۷۶ نفر تأیید صلاحیت و ۲۸ نفر رد صلاحیت شدند.

سلیمانی در ادامه افزود: در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین نیز از مجموع ۲۷ داوطلب، ۲۶ نفر تأیید صلاحیت و ۱ نفر رد صلاحیت شدند.

سلیمانی با بیان اینکه ۸۷ درصد داوطلبین در استان کرمانشاه تأیید صلاحیت شده اند، افزود: در مقایسه با دوره قبل(مجلس دهم)که ۸۳ درصد داوطلبین در هیئت های اجرای تأیید شده بودند، در این دوره شاهد رشد چهار در صدی در تأیید صلاحیت ها در مقایسه با دوره قبل هستیم.

قابل ذکر است علیرغم تعامل ایلنا در استان کرمانشاه با مجریان انتخابات مجلس در استان، متاسفانه خبر و تعداد نهایی داوطلبان مجلس از سوی استانداری کرمانشاه تنها در اختیار دو خبرگزاری استان قرار گرفت که همین امر موجب اعتراض خبرگزاری‌های رسمی شده است.

انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر