کد خبر: 848555 A

مشاور قائم مقام وزیر صمت مطرح کرد:

مشاور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به نگاه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی باید تمام زیرساخت‌های لازم جهت افزایش صادرات در مرز دوغارون انجام شود، مرزهای کشور قطب‌های اقتصادی هستند و توسعه آنها امری ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تایباد، ایرج حسن پور در جلسه‌ای که امروز در گمرک دوغارون برگزار شد اظهار کرد: در بازدیدی که از مجموعه مرزی دوغارون انجام شد همه بسترهای لازم جهت توسعه اقتصادی همراه با تفکر صادراتی صورت گرفته و با تمام مشکلات و مسائل موجود رشد صادرات بسیار عالی است.

وی افزود: مرز دوغارون یکی از مهمترین معبرهای زمینی رسمی در کشور است که روزانه شاهد تردد بیشماری کامیون ترانزیت و مسافراز کشور افغانستان به ایران و بالعکس است و افزایش صادرات در این معبر رسمی سبب توسعه اقتصادی در کشور می‌شود.

در ادامه این نشست فرماندار تایباد گفت: مرز دوغارون یکی از ایستگاه‌های اصلی در شرق کشور است و تجارت‌های زیادی از این طریق انجام می‌شود.

محسن سیاح مطرح کرد:  طرح‌های زیادی جهت توسعه این حوزه در دست اقدام است که مهمترین آنها طرح گردشگری سلامت است، مرز دوغارون با قدمت بیش از 100 سال و تردد بالای کامیون‌های ترانزیت و مسافر دارای زیرساخت‌های مناسب نیست.

نماینده عالی دولت در این شهرستان بیان کرد: برای رفع مشکلات در حوزه مرز باید نمایندگان دو کشور با هم تعاملاتی داشته باشند و بسترهای لازم را جهت برطرف کردن مشکلات فراهم کنند.

معاون امور گمرکی دوغارون نیز گفت: روزانه حدود 400 دستگاه کامیون ترانزیت از طریق مرز دوغارون تردد می‌کنند که از این تعداد بیش از 150 دستگاه انواع کالا را به افغانستان صادر می‌کنند. 

غلامعلی نبوی نژاد تصریح کرد: همچنین مرز دوغارون روزانه شاهد تردد حدود سه هزار نفر مسافر است که بیشتر آنها تبعه خارجی هستند.

مشاور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه در سفر چند ساعته خود به مرز دوغارون از مجموعه گمرک، پایانه مرزی و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون بازدید کرد.

اقتصاد مقاومتی تجارت حمایت از تولید ملی مشکلات وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر