کد خبر: 848473 A

شیرکوند در پاسخ به ایلنا بیان کرد:

معاون هماهنگی، نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور گفت: پروژه‌های نیمه تمام به قدری زیاد است که باید اولویت‌بندی و طبقه‌بندی شوند تا زودتر به نتیجه برسند.

سعید شیرکوند در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین در پاسخ به این سئوال که دولت چه برنامه‌ای برای پروژه‌های نیمه کاره و جدید دارد، اظهار کرد:  به طور کلی، دولت به آغاز پروژه جدید معتقد نیست و پروژه‌های نیمه تمام به قدری زیاد است که باید اولویت‌بندی و طبقه‌بندی شوند تا زودتر به نتیجه برسند.

وی افزود: با پیمانکاران پروژه‌های مهم حتی با پیمانکاران قرارگاه خاتم الانبیا اعلام شده تا پروژه‌ها را طبق اولیت‌بندی به پیش ببرند به عنوان نمونه اگر پیشرفت فیزیکی پروژه‌ی 30 درصد  و پروژه دیگری 85 درصد باشد، توان خود را روی پروژه‌ای با پیشرفت بالاتر بگذارند تا تکمیل شود و دستاورد پروژه‌ها را مردم بهتر بتوانند مشاهده و لمس کنند.

تلاش دولت مهار افزایش قیمت‌ها است

معاون هماهنگی، نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور در خصوص وضعیت تورم در سال آینده توضیح داد: شرایط کشور به گونه‌ای است که فقط می‌توانیم بگوییم، تلاش دولت مهار افزایش قیمت‌ها در تمام زمینه‌ها است.

شیرکوند افزود: برخی از افزایش قیمت‌ها به طور طبیعی زمانی که گفته می‌شود، تورم وجود دارد رخ خواهد داد اما امیدواریم به هرج و مرج قیمت‌ها، گران‌فروشی‌ها، بی‌نظمی‌ها و بی‌انضباطی‌ها منجر نشود چرا که تورم یک مقوله است و سوءاستفاده یک عده‌ای از تورم، بحث دیگری است.

وی بیان کرد: دستگاه‌های نظارتی بسیاری بر قیمت‌ها نظارت می‌کنند که می‌توان به حوزه تعزیرات حکومتی، نهادهای حمایت ازمصرف‌کنندگان، بازرسی و غیره اشاره کرد.

 

تعزیرات تورم دولت معاون اول رئیس جمهور هرج و مرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر